Melih Demiral'ın Bozkurt işareti tartışmaları devam ediyor

EURO 2024'te Avusturya'yı 2-1 yenerek son 16'ya yükselen A Milli Takım'da zafer kadar Merih Demiral’ın gol sonrası yaptığı bozkurt işareti de gündeme bomba gibi düştü. Birçok kişi bu hareketi eleştirirken, UEFA’yı kınayanlar da oldu. Eleştiriler devam etmekte. Eleştirilerde bulunanlardan birisi de Gazeteci İrfan Değirmenci oldu.

Ünlü rapçi Çakal'a soruşturma! Ünlü rapçi Çakal'a soruşturma!

Gazeteci Değirmenci'den Eleştiriler

Gazeteci İrfan Değirmenci, YouTube programında Merih Demiral’ın bozkurt işareti yapmasını eleştirdi ve yeşil sahalarda siyasetin yer almaması gerektiğini eleştirerek vurguladı.

"Lgbti Kimliğimle Barışığım"

Değirmenci’nin bu videosu sosyal medyada geniş yankı buldu, konuşma tarzı ve mimikleri alay konusu oldu. Tiye alınan Değirmenci, LGBTİ kimliğinin hedef alınmasına yönelik şöyle açıklama yaptı: "Beni hal ve hareketlerim üzerinden linç etmek isteyenler bel altı vurmaya çalışmış. Ben LGBTİ kimliğimle barışığım. Yara almam. Boşuna uğraşırsınız."

Değirmenci, X platformunda anonim bir kullanıcının “Hayırdır, ne yaylana yaylana konuşuyon” mesajına şu yanıtı verdi:

"Yaylanmadan sözün özünü diyeyim o halde:

1-Milli takım formasıyla bozkurt işaretli gol sevinci, futbolun siyasete alet edilmesidir.

2-Milli takımın galibiyet sevincini yaşamak her siyasi görüşten T.C. vatandaşı olarak hakkımızdır.

3- Beni hal ve hareketlerim üzerinden linç etmek isteyenler bel altı vurmaya çalışmış. Ben lgbti kimliğimle barışığım. Yara almam. Boşuna uğraşırsınız."

Editör: Cihat Öztürk