TPAO Nizip'te Petrol Arayacak TPAO Nizip'te Petrol Arayacak

Bu gelişme, ekonomik zorluklarla mücadele eden dar gelirli aileler için önemli bir destek olarak değerlendiriliyor.

Dar Gelirli Ailelere Destek

Bugüne kadar dar gelirli ailelere yapılan destek ödemeleri toplamda 4 milyar liraya ulaşmış durumda. Bu ödemelerle birlikte ailelerin yaşadığı ekonomik sıkıntılar bir nebze olsun hafifletilmeye çalışılıyor.

Aile Destek Paketi ve Ödemeler

Aile destek paketi ödemeleri ve yaşlı ile engelli aylıklarının zamlı miktarları bu hafta itibarıyla banka hesaplarına yatırıldı. Bakanlık, bu ödemelerle sosyal yardım alan ailelerin yüzünü biraz olsun güldürmeyi hedefliyor.

Sosyal ve Ekonomik Destek Ödemeleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın açıklamasına göre, sosyal yardımlara yapılan zam oranı %50'ye yakın. Bu zamlarla birlikte sosyal ve ekonomik destek (SED) ödemeleri ortalama 5330 TL'ye, okul öncesi destek ödemeleri ise 3614 TL'ye yükseldi.

Çocuklara Yönelik Aylık Ödemeler

Çocuk başına yapılan aylık ödemeler de önemli ölçüde artış gösterdi. Önceki miktar 5705 TL iken, yeni yapılan zamla birlikte bu rakam 8895 TL'ye çıktı. Bu artış, koruyucu ailelerin bakmakla yükümlü oldukları çocuklara daha iyi bakım sağlayabilmelerine olanak tanıyor.

Bu gelişmeler, sosyal yardım alan bireyler ve aileler için ekonomik anlamda bir rahatlama sağlayacak önemli adımlar olarak görülüyor.

Editör: Ebru Kont1