AK Parti’de liste hazır! Sona gelindi AK Parti’de liste hazır! Sona gelindi

Gaziantep Valiliği önderliğinde , Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün iş birliğiyle çevre bilincini artırmak ve sürdürülebilir yaşam alanları oluşturmak amacıyla "Cıncık Gibi Antep" projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında, "Şehirler Çöp Toplamakla Temiz Olmaz, Çöp Atmamakla Temiz Olur" sloganı altında, öğrencilerle birlikte bir çöp toplama etkinliği düzenlendi.

ETKİNLİĞE YOĞUN KATILIM

Bu çevreci etkinliğe, Gaziantep Valisi Kemal Çeber ve eşi Neslihan Çeber'in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tümg. Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Celal Özcan, İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hakan Şimşek de katıldı.

“CINCIK GİBİ GAZİANTEP” PROJESİ


Çeber, “Şehirler çöp toplamakla temiz olmaz, çöp atmamakla temiz olur. Gaziantep'imize özel olarak 'Cıncık Gibi Gaziantep' sloganıyla hayata geçirilen etkinliğimize hep birlikte destek veriyoruz. Bu şehri evlatlarımız, öğrencilerimiz ve hemşehrilerimizle beraber Cıncık gibi Gaziantep yapacağız. Çünkü özellikle Kurban Bayramı'nın yaklaştığı bu günlerde, şehrimize ziyarete gelen insanların memnuniyeti bizler ve şehrimiz için çok önemli. Bir şehrin tanıtımını yapan ilk özellik o şehrin temizliğidir. Bu yüzden yerlere çöp atmamak ve çevremizi temiz tutmak için daha fazla hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Gaziantep Valiliği olarak birçok kampanya yürütüyoruz. 'Cıncık Gibi Gaziantep' projesi de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile koordinasyonumuzda yapılan kampanyalardan biridir. Bugün öğrencilerimizle birlikte Bey Sokağı'nda temizlik yaptık, yerlere atılan çöpleri topladık. Çevre bilincini, temizlik bilincini ve kampanyamızın sloganı olan 'Cıncık Gibi Gaziantep' olma bilincini hep birlikte yaptığımız etkinlikle çocuklarımıza aşılıyoruz." Dedi.
Etkinlik Öğrencilerin katılımıyla Eblehan Caddesi’nden başlayıp Eyupoğlu Camine kadar devam etti. Öğrencilerin bu davranışı esnafı ve yerel halkı memnun etti.

Kaynak: Hatice Zengin