İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da Mansur Yavaş ile devam kararı alan CHP, İzmir'de mevcut başkan Tunç Soyer'in yerine yeni bir aday arayışına girmiş durumda. Parti Meclisi'nin bugünkü toplantısında, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir ilçe belediye başkan adaylarını belirleyecek.

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in İzmir adayı olarak Cemil Tugay'ı düşündüğünü ve bu kararı partisinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklayacağını belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun ise CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşme sonucunda, Alaattin Yüksel'in 'Abi' formülüyle aday yapılmasını istediği ancak Özgür Özel'in bu öneriyi kabul etmediği ifade edildi.

Gaziantep'te HÜDA PAR’dan Miting Havasında Açılış! Gaziantep'te HÜDA PAR’dan Miting Havasında Açılış!

Cemil Tugay, 1967 yılında Van’da doğdu ve tıp eğitimini tamamladıktan sonra uzmanlık alanında da çalışmalarını sürdürdü. Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevini sürdürmekte olan Tugay'ın, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak belirleneceği iddia edilmektedir.

Editör: Ebru Kont1