CHP Milletvekili Hasan Öztürkmen, yerel seçimlere sayılı günler kala, Hizbullah Terör Örgütü işbirlikçileri ve ileri gelenlerinin AKP İktidarı ve Cumhurbaşkanlığının koruması altında çeşitli yetiştirme olanakları tanınarak belediye başkan adaylıklarının ikram edildiğini belirtti.

Öztürkmen, Macaristan Cumhurbaşkanı’nın bir çocuk istismarcısının cezasını affetmesinin ardından gelen tepkiler üzerine utancından görevinden istifa ettiğini oysa Türkiye’de son zamanlarda utanç duyulması gereken bir çok acı olay yaşanmasına rağmen devleti yönetenlerin yüzlerinin bile kızarmadığını ifade etti.

İyi Parti'de Cihan Abi Formulü İyi Parti'de Cihan Abi Formulü

Bunlar Nasıl Devlet Yönetiyor?

TBMM’ye Hizbullah terör örgütünün temsilcilerini sokan iktidarın Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın vermiş olduğu ÇED raporunun Erzincan İliç’teki maden sahasındaki kazada insanların ölmesinden utanmadığını dile getiren Hasan Öztürkmen,” Çevre ve Şehircilik eski  Bakanı utanmadan, sıkılmadan, yüzü kızarmadan ÇED raporu ile kazanın ne ilgisi var diyebiliyor bir televizyon kanalında. Şimdiki Çevre ve Şehircilik Bakanı ise kazadan 9 gün sonra gittiği onların himayesinde çalışan maden ocağının fay hattının üzerinde olduğunu bir televizyon kanalında (Benim haberim yok, ilk defa duyuyorum) diyebiliyor. Bunlar nasıl devlet yönetiyor ?” şeklinde konuştu.

AKP iktidarının vatandaşın canını, malını düşünmediğini sözlerine ekleyen Öztürkmen,” Bunlar sadece kendi yandaşlarının menfaatleri ve çıkarları ile ilgileniyorlar. Utanmadan, sıkılmadan devlet yönettiklerini iddia ediyorlar. Yazık bu millete” dedi. HABER MERKEZİ

Editör: Barış Kaya