Yine AJET firması uçağı ve yine rötar Yine AJET firması uçağı ve yine rötar

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, katliam gibi kaza ile ilgili ihmaller zincirini TBMM Genel Kurulunda gündeme taşıdı. Öğrenci servisi sürücüsünün ihmallerini de sıralayan Meriç, söz konusu ismin AK Parti İslahiye İlçe Yönetici olduğu ve bu nedenle olayın üzerinin kapatıldığı iddiasında bulundu.

Gaziantep, 6 Mayıs günü İslahiye İlçesi Ağabeyi Mevkiinde meydana gelen trafik kazası ile sarsıldı. Hatay istikametinden Gaziantep’e doğru giden Mehmet Göğüş yönetimindeki beton tankeri, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeride geçerek içerisinde öğrenci ve sivillerin bulunduğu Latif Örs yönetimindeki minibüse çarptı. Kazada 9 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi ise yaralandı.

MİNİBÜS SÜRÜCÜSÜ SERBEST BIRAKILDI

Kazayla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan şoför Mehmet Göğüş, tutuklanarak cezaevine gönderilirken, minibüs sürücüsü Latif Örs ise yurt dışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. 

MERİÇ İHMALLERİ SIRALADI

Gaziantep’te büyük yankı uyandıran kaza ile ilgili ihmaller zincirini CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç gündeme taşıdı. TBMM Genel Kurulunda bir konuşma gerçekleştiren Meriç, ‘’6 Mayıs’ta İslahiye’de 9 canımızı kaybettiğimiz kaza hepimizi yasa boğdu. Kazayı araştırdıkça çok sayıda ihmal olduğunu tespit ettik.’’

14 KİŞİLİK SERVİSİ 22 KİŞİ BİNMİŞ

Servisin öğrenci servisi olduğunu aktaran Meriç, ‘’Öğrenci servisi olarak kullanılan minibüste kamera, hız ölçen takograf yok. Servise öğrenci harici binmek yasakken, sivil vatandaşlar da alınmış. Minibüsün yolcu kapasitesi 14+1 iken 22 yolcu binmiş. Kazaya neden olan kasis depremden sonra oluşmuş ve halen onarılmamıştır.’’ 

SERVİS ŞOFÖRÜ AK PARTİ İLÇE YÖNETİCİSİ Mİ?

Adli soruşturma devam ettiğini aktaran Meriç, ‘’Ancak şeffaf bir soruşturma yürütüldüğünden emin değiliz. Çünkü servis şoförü AK Parti İslahiye İlçe Yöneticisi ve olayın üstünün kapatıldığına dair derin endişelerimiz var. Yetkililerden 9 canımıza mal olan kazanın her yönüyle araştırılmasını ve sorumluların bir an önce yargı önünde cezalandırılmasını talep ediyoruz’’ dedi.