M.Sait Köse, CHP üyeleri arasında da bu soruya yanıt arayanların çokluğuna işaret ederek, "CHP Neyi Bekliyor" sorusunu sadece birkaç kişi ve azınlığın değil, binlerce CHP üyesinin de sorduğunu, genel bir sessizliğin hakim olduğunu ve bu duruma anlam verilemediğini ifade etti. Eski Başkan, "Kimsenin yeri doldurulmaz değildir" diyerek mevcut durumun sürdürülemez olduğunu belirtti.

Köse, bu sorunun sadece CHP ile sınırlı olmadığını, geniş bir toplumsal kesimin bu sessizlikten rahatsız olduğunu vurguladı. "Haber içeriğinin yanıtı; Sadece CHP'ye değil, Sosyal Demokrasi Anlayışına, Ülkesini, yöresini, Halkını seveni, kırmızı çizgimiz dedikleri dillerinden düşürmedikleri Atatürk İlkeleri, Bayrak, vatan değerlerini savunan, Yurtta Barış, Dünyada Barış diyen kesimleri içerdiği kanaatindeyim. Sorunuz, kısaca tüm duyarlı kesimlere, gelecekte bu Ülkenin bireyi olarak yaşamak isteyen herkese sorulmuş bir sorudur." İfadelerine yer verdi.

Gaziantep ANKA’dan dolandırıcılık uyarısı Gaziantep ANKA’dan dolandırıcılık uyarısı

Kimsenin yeri doldurulamaz değildir

M.Sait Köse“Bu anlamda, Gaziantep'teki 41 Sivil Toplum Kuruluşunun dile getirdiği, aslında Yerelden çok Genel tabloyu ifade eden saptama ve uyarıları takdirle karşılamaktayım. Ancak, şimdi bu duyarlı kesimin dışında kalanlar, sadece sükunet tavsiye edenler, kendi oluşumlarında meşru olmayan bir anlayışla sarıldıkları koltuklarda oturmaktadırlar. CHP Tüzüğü ve Yönetmeliğini ihlal ederek "CHP NEYİ BEKLİYOR" sorunuzu birkaç kişi ve azınlığın dışında binlerce CHP üyesi de sormakta, bu sessizliğe anlam verememektedir. Tüzük ve Yönetmeliğin Yönetimlere yüklediği Siyasal Sorumluluk ve Görevin gereğinin yapılması gerekir. Kimsenin yeri doldurulmaz değildir...Ülkemizin, özellikle Bölgemizin içine düşürüldüğü durum, genel politikaların bir sonucu olmakla birlikte halkın bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi bilimsel veriler üzerinden öncelikle Siyasi Partilere ve dolayısı ile yereldeki örgütlere düşmektedir.

Bu anlamda CHP yönetimlerini öncelikle kendi meşruiyetlerinin gereğini yapmaya davet ediyorum. O koltukta oturdukları sürece de halkın bilgilendirilmesi ve yasal tepkilerde bulunması yönünde politikaları ifade etmeyi, uyarılarda bulunmayı, siyasi sorumlulukları ve görevleri olduğunu hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Kaynak: Fatma Gültekin