31 Mart Yerel Seçimlerine 60 gün kaldı. Adayların belirlenip, saha çalışmalarının hız kazanması beklenirken, muhalefette aday krizi bitmek bilmiyor. 6 ilçe belediye başkan adayını belirleyen CHP Gaziantep’te, Büyükşehir, Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli Belediye Başkan adayları bekleniyor.

 PM’DE KARAR ÇIKMADI

 Geçtiğimiz hafta aday belirleme çalışmalarının tamamlanmasının beklendiği CHP’de, umulan olmadı. Parti Meclisinden ne Büyükşehir ne de ilçe belediye başkan adayları ile ilgili isim çıkmadı. Yaşananlar karşısında büyük şok yaşayan CHP’liler, gözlerini Genel Merkeze çevirdi.

SARIGÜL GAZİANTEP’İ İSTEMİYOR MU?

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak anılan Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün netleşmemesi parti içinde tartışmalara neden oldu. Parti yöntemi tarafından ikna edildiği ileri sürülen Sarıgül’ün Gaziantep’i istemediği ileri sürüldü. Sarıgül için Kocaeli il örgütünün de baskı yaptığı, bu nedenle Gaziantep’te aday belirleme sürecinin sıkıntıya girdiği gelen bilgiler arasında.

Gündüz Güneş aslen nereli, kaç yaşında, evli mi, mesleği ne İYİ Parti Iğdır adayı Gündüz Güneş mi oldu? Gündüz Güneş aslen nereli, kaç yaşında, evli mi, mesleği ne İYİ Parti Iğdır adayı Gündüz Güneş mi oldu?

İLÇELER NE OLACAK?

Büyükşehir kadar merak edilen bir başka konusu ise merkez ilçe belediye başkan adayları oluyor. Oğuzeli, Şehitkamil ve Şahinbey adaylarının beklendiği kentte, adayların kim olacağı merak ediliyor.  Şimdi gözler bu hafta yapılması beklenen Parti Meclisi Toplantısından Gaziantep ve ilçe adayları ile ilgili çıkacak sonuca çevrildi. 

Muhabir: AYHAN DUMAN