CHP Şehitkamil Belediye Meclis Üyesi Yahya Atar, Meclis üyeliği için aday adaylık başvurusunda bulunmuştu. 4 Şubat’ta yapılan Ön Seçimde 195 delegenin oyunu alan Atar, hazırlanan listede 17.sırada yer bulmuştu.

Y A H Y A

27.sıraya yazıldı

20 Şubat günü CHP Şehitkamil Belediye Meclis Listesi’nin İlçe Seçim Kuruluna teslimi öncesi listede yaşanan değişimlerden Atar’da payını aldı. CHP Şehitkamil Belediye Meclis Aday Listesine 27.sırada yer verildi. Aynı zamanda Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Umut Yılmaz’ın kontenjan listesinde 3.sırada yer alan Atar, sosyal medya hesabı üzerinden sert açıklamalarda bulundu.

MHP Gaziantep'te ilk toplantı MHP Gaziantep'te ilk toplantı

Y A H Y A1

Kimler Tarafından Yazıldığı Belirsiz Liste…

Yahya Atar, ‘’ Kıymetli yol arkadaşlarım 6 Şubat tarihinde yapılan parti içi ön seçimlerde delege yoldaşlarımın tercihi ile 195 eşit oyla 17. sıraya geldim ancak sebebini ve nedenini hiçbir il ilçe ve parti yetkilisinin de açıklayamadığı ve sahiplenemediği bir sıralama sonucu 27. sıraya kaydırılmış olduğumu öğrendim. Daha sonra ise tüm bu olanlardan sonra sıralamanın kim ya da kimler tarafından yapıldığı belirsiz bir meclis üyesi listesinde kontenjan 3.sıraya yazıldığımı öğrendim.’’

Seçimde Her Yol Mubah Değildir

Açıklamalarını sürdüren Atar, ‘’Siyasi yaşamım ve karakterim gereği ön seçimde çıkan sonuca uyumayı daha ahlaki ve etik bulduğumdan kontenjan 3. sıra adaylığından çekildiğimi ve her ne kadarda entrikalarla değiştirilmiş olsa da tercihimi Delegenin belirlediği 27. Sıra ön seçim sonuçlarından yana kullanarak ilçe Seçim kuruluna kontenjan 3 . Sıradan çekildiğimi belirten dilekçemi siz değerli yoldaşlarımla paylaşmak istedim. Seçilmek için her yol mubah değildir. Kamuoyuna ve partili yoldaşlarıma saygılarımla duyurum’’ ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Editör: Barış Kaya