CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, Genel Merkezle yaptığı görüşme sonrasında Ön Seçimin 11 Şubat’ta kayıtlı üyelerle yapılacağını açıklarken, diğer yandan ise İl Başkanı Reis Reisoğlu ise ön seçimin basit usulle 4 Şubat’ta yapılacağını duyurdu. Milletvekili ile İl Başkanının ön seçime dair açıklamaları kafaları karıştırdı.

Reisoğlu

CHP’de Ön Seçim ile ilgili belirsizlik kafaları karıştırdı. CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, ön seçimin 11 Şubat’ta yapılacağını duyurmuştu. Partililerin tepkisini çeken ön seçimle ilgili bir başka açıklama ise İl Başkanı Reis Reisoğlu’ndan geldi. Reis, dün partililere gönderdiği mesajda, ön seçimin basit usulle 4 Şubat Pazar günü yapılacağını bildirdi.

Hasan Öztürkmen-2

Kafalar Karıştı

İl Başkanı Reisoğlu ile Milletvekili Hasan Öztürkmen’in Ön Seçim tarihi ile ilgili verdiği farklı tarihler kafaları karıştırdı. Parti içerinde de İl Başkanı ile Milletvekili arasındaki tarih konusundaki farklı açıklamalar partililerin kafalarının karışmasına neden oldu.

İlçeler O Tarih İçin Hazırlıklara Başladı…

Edinilen bilgilere göre CHP Şehitkamil ve Şahinbey İlçe Örgütleri, 4 Şubat Pazar günü yapılacak Basit Usul Ön Seçim için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda Şehitkamil Meclis Üyelikleri için Ön Seçimin Şato Restoran’da, Şahinbey Belediye Meclis Üyelikleri için ön seçimin ise Grandpark Düğün Salonu’nda yapılacağı öğrenildi.

1300 Delege Oy Kullanacak

1300 delegenin oy kullanacağı ön seçimde, Şehitkamil’de 52, Şahinbey’de ise 36 aday adayı ter dökecek. Pazar günü sabahın erken saatlerinde başlayacak olan oy verme işleminin saat 16.30’da sona ermesi bekleniyor.

Fermuar Sistemi Uygulanacak Mı?

Cağıtlılardan HÜDA PAR’a Yoğun İlgi! Cağıtlılardan HÜDA PAR’a Yoğun İlgi!

CHP Gaziantep en çok merak edilen konu ise aday belirlemede Fermuar Sisteminin uygulanıp uygulanmayacağı konusu oldu. Daha önce uygulanacağı duyurulan Fermuar Sistemi ile ilgili son kararı CHP Genel Merkezi verecek. AYHAN DUMAN

Editör: Barış Kaya