CHP Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusunda yaşanan krizi gündeme taşımıştık. Geçtiğimiz hafta yapılan Parti Meclisi Toplantısında Gaziantep Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarının açıklanması beklenirken, adaylık için adı geçen Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün isteksizliği nedeniyle karar çıkmamıştı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için de adı geçen Sarıgül’ün Gaziantep ile ilgili tutumu sonrası Gaziantep’te gözler o isme çevrildi.

İkna Edildi…

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı konuşulan isimlerden Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Muzaffer Ertürk ile görüşmelerin tamamlandığını öğrenildi. Daha önce adaylık konusunda çekinceleri olan Ertürk’e bir takım güvenceler verildiği ve ikna edildiği öğrenildi.

Aday-3

CHP Şehitkamil'de Flaş Gelişme! İlçe Başkanı O İsim Mi Oluyor? CHP Şehitkamil'de Flaş Gelişme! İlçe Başkanı O İsim Mi Oluyor?

Muzaffer Ertürk Kimdir?
İlk Orta ve liseyi Gaziantep te okudu. 1990 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olarak 1990 - 1992 yılları arasında Muş ilinin Bulanık ilçesinde ve Çanakkale'nin Çan ilçesinde mecburi hizmetini yapmıştır. 1993 - 1998 yılları arasında Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesinde iç hastalıkları uzmanlığını yapan ERTÜRK 1998-2001 yılları arasında Gastroenteroloji yan dal uzmanlığı yapmıştır.

Editör: Barış Kaya