Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla 5.5 ay önce tutuklanan sosyal medya fenomeni Candan kardeşlerden Nihal Candan, cezaevinde anoreksiya hastalığına yakalandıktan sonra 37 kiloya kadar düşerek sağlık sorunları yaşadı. Sağlık durumunun giderek kötüleşmesi üzerine hastaneye kaldırılan Candan, "cezaevindeki koşullarda tedavi edilemeyeceği" raporu sonrasında önceki gün tahliye edildi. İlk gününü ailesinin yanında geçiren Candan, Kanal D Haber'e verdiği röportajda yaşadığı süreci anlattı.

Kızılcık şerbeti fragmanı yok artık dedirtti! işte izleyenleri hayrete düşüren fragman Kızılcık şerbeti fragmanı yok artık dedirtti! işte izleyenleri hayrete düşüren fragman

Yaşadıkları sürecin başlangıcında zor anlar geçirdiklerini belirten Nihal Candan, "Ama kardeşimle birbirimize destek olduk. 'Paşalar gibi 6 aydır yatıyoruz' gibi hep şakalaştık. Psikolojik destek aldık. Psikolojik olarak zor geldi bana" dedi.

"Hatalarımız olabilir" diyen Candan, "Eğer küçük çocuklara kötü örnek olduysak, özür dileriz. Asıl amacımız sosyal medyadan para kazanmak olmadı hiçbir zaman" şeklinde konuştu.

Cezaevi günlerini şöyle anlattı:

"Polisten çok doktor gördüğüm bir dönem" olarak nitelendiren Candan, yaşadığı süreci ve "Fatih Terim Fonu" davasında tutuklanan koğuş arkadaşı Seçil Erzan'la ilişkisini şöyle anlattı: "En çok ailemi özledim. Benim ailemden bir parça yanımdaydı o şansımdı. Biraz tabii rahatsızım. Sadece nefes darlığıyla bu durumu atlattığım için inanılmaz derecede memnunum. Görüşe gidemeyeceğim, anksiyetem var. Kardeşim de çıktıktan sonra ailecek pek bir derdimiz kalmayacak.

(Seçil Erzan) Aynı koğuştaydık. Sorun yaşamadık. Seçil haber izlemiyor diye biz de haber izlemiyorduk."

Editör: Fatma Gültekin