Cep telefonu kullananlar dikkat! Türkiye'nin önde gelen operatör şirketleri, başvuru yapanlara 15 gün içerisinde para iadesi yapıyor. Peki, operatör şirketlerinden para iadesi nasıl alınıyor? İşte çok merak edilen o sorunun yanıtı...

Gaziantep Günlük Defin Listesi! 16 Nisan 2024 Tarihinde Gaziantep'te Kaç Kişi Hayatını Kaybetti? Gaziantep Günlük Defin Listesi! 16 Nisan 2024 Tarihinde Gaziantep'te Kaç Kişi Hayatını Kaybetti?

Bu uygulama ile cep telefonu kullanıcılarının hatlarını operatörler arasında taşırken, ellerinde kalan bakiyelerin iadesi sağlanacak.

TURKCELL PARA İADESİ NASIL ALINIR?


Türkiye'nin en çok tercih edilen iletişim operatörlerinden Turkcell, müşterilerinin hatlarında kalan tutarları iade edeceğini açıkladı. "Ön Ödemeli Hatlarda Kalan TL’lerin İadesi" başlığı ile yapılan açıklamada, hat iptalinin ardından hesapta kalan TL'lerin 2 yıl içinde sorgulanabileceği ve operatör şirketinden talep edilebileceği bilgisine yer verildi.
Para iadesi almak isteyen aboneler, Turkcell'in Alacak Sorgulama / TL İade Talep kısmından sorgulama yapabilecek. Yapılan başvurunun ardından ise 15 gün içerisinde iade işlemi tamamlanacak. Öte yandan devlete ödenen yıllık telsiz kullanım ücreti, bakiyeden tahsil edilecek.

PARA İADESİ ALMAK İÇİN SINIRLI ZAMAN VAR


Türkiye'de çok sayıda kullanıcıya sahip olan cep telefonu operatörlerinden Vodafone da benzer bir uygulamaya imza atacak. Farklı nedenlerle aboneliği iptal olan faturasız aboneler, hesaplarında kalan bakiyeleri talep edebilecek.
İptal tarihinden sonra 24 ay içinde başvuru yapan abonelere geri ödeme, 15 gün içinde yapılacak.
İade talebinde bulunmayan müşterilerin kalan bakiyeleri ise 24 ay süre ile saklanacak. Tekrar Vodafone hat alınması ya da hattın taşınması halinde ise TL'lerin transferi yapılacak.

Editör: Tülay Kara