Rıdvan Fadıloğlu’ndan  Seçim Çalışmalarında Dikkat Çeken Açıklama Rıdvan Fadıloğlu’ndan  Seçim Çalışmalarında Dikkat Çeken Açıklama

İlkim Karaca'nın mahkemeye başvurusu sonucunda belirlenen 3.5 milyon TL'lik teminatı yatırması şartıyla film gösterimine ara verilecek. Bu gelişmenin ardından Cem Karaca'nın filmin danışmanlığını üstlenen Feride Balkan'dan olan oğlu Emrah Karaca, bir basın toplantısı düzenleyerek tepkisini dile getirdi.

Emrah Karaca, “Babamın eserlerine ait hakların 4’te 3’ü bana ait. Bu şahıs kendisine ait olan 4’te 1 hakkını 2018 yılında bir müzik şirketine sattı. Buna rağmen yapımcılarımız kendisiyle görüştü ancak 16 milyon TL para talebi kabul edilmeyince agresifleşti. Tedbir kararıyla 90 milyonluk bütçeyle hayata geçirilmiş bu iş için bu şahıs 3.5 milyon TL yatırırsa film gösterimden kalkacak. Bu teminat hangi zararı karşılayacak?” İlkim Karaca, Emrah Karaca’ya “12 Punto” adlı haber sitesinden yanıt verdi: “Milyonların önünde şahsıma asılsız iftiralar atılıyor. Eğer bulabilirsek 3.5 milyon TL’yi yatırıp filmin gösterimden kalkmasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.

İlkim Karaca’yı işaret eden Cahit Berkay şu ifadelere yer verdi: “O gece Cem fenalaştığında taksi çağırmak yerine karşı dairedeki Emrah’a haber verse ya da ambulans çağırsa acaba Cem hala aramızda olur muydu diye de düşünmeden edemiyorum. Şoförün sırtında Cem’i hastaneye götürürken kim bilir ne kadar zaman kaybedildi sorusu hep aklımda.”

"FİLME SAHİP ÇIKALIM"

Ayrıca Berkay Karaca herkesi filme sahip çıkmaya çağırdı.

Berkay Karaca, “Fırsatını bulduğu anda Cem Karaca’nın aile yadigarlarını, şarkıları üzerindeki 1/4 haklarını satan kadının ne olduğunu iyi bilenlerden biriyim! Herkesten ricamdır; Cem Karaca’nın Göşyaşları’nı sinemalardan geri çekmeye çalışanlara Cem’e ve filme sahip çıkarak cevap verelim” dedi.

ÜÇ GÜN GİŞESİ

‘Cem Karaca’nın Gözyaşları’ filmi ilk üç günde 75 bin 680 kişi tarafından izlendi.

Editör: Fatma Gültekin