Canan Karatay, bir canlı yayında yanında olmasına rağmen eşi Ali Başak Karatay'a duyduğu hasreti ve ona olan aşkını dile getirerek dikkatleri üzerine çekti.

Ali Başak Karatay, kendisinden dört yaş küçük olup, kariyeri boyunca birçok ülkede eğitim almış ve araştırmalar yapmış bir bilim insanı. Yeditepe Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültelerinde öğretim üyeliği yapmış, 2006-2010 yılları arasında İstanbul Bilim Üniversitesi'nde rektörlük görevinde bulunmuş. Şu anda İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Ana Bilim Dallarında öğretim üyesi olarak görevine devam etmekte. Canan Karatay ile Ali Başak Karatay'ın Mehmet Rahmi Karatay adında bir oğulları bulunuyor.

Ünlü oyuncuya Lamborghini Bugatti araba hediye edildi Ünlü oyuncuya Lamborghini Bugatti araba hediye edildi

Canan Karatay, kocası ile nasıl tanıştığını ilginç bir hikaye ile anlatıyor. 35 yaşında olduğu bir dönemde, annesinin emekli öğretmen arkadaşlarıyla düzenlediği çay daveti sırasında, bu arkadaşların arasında gelecekteki kaynanası da varmış. Canan Karatay'ın gösterdiği misafirperverlikten etkilenen kaynanası, sonrasında oğluyla Canan Karatay'ın tanışmasını sağlamış. İlk etapta çocuk düşünmeyen çift, zamanla fikir değiştirerek 40 yaşında oğulları Mehmet Rahmi'yi dünyaya getirmişler.

1943 yılında Elazığ'da doğan M. Canan Efendigil Karatay, Türkiye'nin önde gelen doktor ve akademisyenlerinden biri. Üsküdar Amerikan Kız Lisesi'nden sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Karatay, iç hastalıkları ve kardiyoloji alanlarında önemli çalışmalar yapmış, Türkiye'de ve yurt dışında birçok üniversitede eğitim ve araştırmalar gerçekleştirmiştir. Özellikle kalp ve damar sağlığı üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Karatay, sağlıklı yaşam ve beslenme konusundaki görüşleriyle de geniş kitleler tarafından takip edilmektedir.

Editör: Ebru Kont1