HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nakşi Erat, Nizip Belediye Başkan Adayı Bayram Çakar, Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Mustafa Karakurt'un köyü Tatlıcak (Cağıt) köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.

Yerel seçim çalışmalarına hız veren HÜDA PAR’ın belediye başkan adayları, 31 Mart 2024’te yapılacak olan seçimler öncesinde ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) tarafından organize edilen programlar kapsamında Gaziantep'in kent merkezinde ve 9 ilçesinde Gaziantep İl Başkanlığı, ilçe başkanlıkları, kadın kolları, gençlik kolları ve teşkilat yöneticileri vatandaşlarla bir araya gelerek yerel seçim için destek istiyor.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında HÜDA PAR Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Mustafa Karakurt’un köyü olan Nizip ilçesindeki Tatlıcak (Cağıt) köyüne ziyarette bulunan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nakşi Erat ve Nizip Belediye Başkan Adayı Bayram Çakar, köylülerle bir araya geldi.

Köylülere HÜDA PAR’ın projelerini anlatarak yerel seçim destek isteyen belediye başkan adayları, Cağıtlılara gösterdikleri ilgi için teşekkür ettiler.

Köyün taziye evinde düzenlenen buluşma programında Cağıtlılar HÜDA PAR’ın belediye başkan adaylarına yoğun ilgi ve teveccüh gösterdiler.

Cağıt halkının samimi ilgisiyle karşılanan HÜDA PAR’ın belediye başkan adayları, gördükleri ilgi ve sevgi gösterileri karşısında memnuniyetlerini dile getirerek Cağıtlılara teşekkür ettiler.

Gaziantep Büyükşehir’de dikkat çeken ayrılık Gaziantep Büyükşehir’de dikkat çeken ayrılık

“HÜDA PAR Bir Dava Partisidir”

HÜDA PAR Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erat, “Bizler, HÜDA PAR olarak Cağıtlıları çok seviyoruz. İnanıyorum ki sizler de bizleri seviyorsunuz. HÜDA PAR bir dava partisidir. HÜDA PAR’ın adayları siyaseten kirlenmiş şahıslardan değildir. Peki, bizim davamız, hedefimiz, gayemiz ve hayalimiz nedir? Bizim hayalimiz, davamız ve hedefimiz öncelikle Rabbimizi razı etmektir. Daha sonra siz değerli halkımıza en güzel şekilde hizmet etmektir. Biz bunun için bu yola çıktık. Biz sadece insanların bu dünyasını inşa etmek için değil, dünyası ile beraber ahiretini de imar ve inşa etmek için yola çıktık. Allah'a hamd olsun ki çevremizde sizin gibi dostlarımız, sevdiklerimiz var. Bizleri yalnız bırakmıyorsunuz.” dedi.

“Allah'ın Nizamının Dışında Hiçbir Beşeri Sistem İnsanlığa Saadet Getiremez”

Köylülerine hitap eden HÜDA PAR Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Mustafa Karakurt ise, “Değerli Cağıtlılar, sizler her zaman Müslümanların, İslami değerlerin yanında yer aldınız. Hiçbir zaman değerlerimize, inancımıza ve tarihimize karşı olan hiçbir yapının, hiçbir siyasi oluşumun yanında yer almadınız. Bundan dolayı da Allah'a hamd ediyoruz, sizlerle iftihar ediyoruz. İnşallah bu tablo kıyamete kadar devam edecektir. Çünkü bizler şunu biliyoruz ki Allah'ın nizamının dışında hiçbir beşeri sistem ve hiçbir beşeri düşünce insanlığa saadet ve huzur getiremez.” ifadelerini kullandı.

“HÜDA PAR Bir İyilik Hareketidir”

Toplumdaki ahlaki çöküntüye dikkat çeken Karakurt, “Şu anda eğitim sistemimiz çökmüş durumdadır. Bu bizi rahatsız ediyor. Aile kurumumuz çatırdıyor. İstatistiklere göre yeni evlenen her 100 kişiden 33'ü ilk 5 yıl içerisinde tekrar boşanmak zorunda kalıyor. Aileler dağılıyor, çocuklar yetim ve öksüz bir şekilde büyüyor. İşte bir Müslüman olarak ve İslam'ı hayatının merkezine alan siyasi bir parti olarak bu durumdan biz rahatsızız, yerimizde duramayız. Toplumu ıslah etmenin, düzeltmenin, iyiye, hayra ve güzele yönlendirmenin üst çatısı da siyasettir. Onun için bizler, ‘Dürüst Siyaset Gerçek Adalet’ olacak. HÜDA PAR bir iyilik hareketidir. İslam'ı hayatının merkezine alan bir harekettir. Bizler Kur'an ve sünnete zıt olan hiçbir söylemin ve eylemin içerisinde yer almadık. HÜDA PAR’ın savunduğu değerler, kendi değerlerimizdir. Buna sahip çıkmamız lazım. Yükümüz ağırdır bunun farkındayız. Öyleyse bu harekete güç vermeniz lazım. Layık olduğu yere getirmeniz lazım.” dedi.

Program soru ve cevap bölümünün ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. HABER MERKEZİ

Editör: Barış Kaya