KONUT PROJELERİ MASADA

Gazi Konut Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Haz, şehirdeki konut ihtiyacını gidermek için başlatılan yeni konut hamlesini paylaştı. Haz, “Bunun için tüm çalışmaları yaptık. Bin konut Kuzeyşehir ve bin konutta Güneyşehir’de tünel kalıpla yapılacak. Tünel konut biraz pahalı ancak biz kaliteli ve ucuz konut üreteceğiz. Ağırlıklı olarak bizlerden 2+1 konut istiyorlar” dedi. Başkan Şahin ise, “Herkes ne eksiği ne kadar konut açığı varsa bize bilgi versin. El ele verelim ve en büyük sorun olan konut sorununu çözelim” şeklinde konuşarak, kentteki konut sorununa dikkat çekti. Karkamış Belediye Başkanı Mustafa Güzel ise Batıkent'in ilçelerine kazandırılması gerektiğini vurguladı.


BU MEMLEKETİN KONUT İHTİYACINI MECLİS OLARAK GİDERELİM

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Güneyşehir’de 500 konutu teslim ettiklerini belirterek, “Şimdi bunun ikinci kısmına başlıyoruz” dedi. Şahin en az maliyetle çıkardıkları raKamlar olduğunu belirterek, “Orta gelir grubu kira öder gibi ev sahibi olsun diyoruz. Bu şartları çalıştık. Öneriniz varsa söyleyin. Bütün müteahhitleri topladık. Yeter ki bu memleketin konut ihtiyacını meclis olarak giderelim. Elimizdeki tüm imkanları kullandık. Sıfır karla yapıyoruz. 2 artı bir talebi çok fazla çünkü ödeme koşulları uygun” ifadelerine yer verdi.

KATODER'den birinci yıl galası KATODER'den birinci yıl galası


MEHMET HAZ: “KALİTELİ UCUZ KONUT ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Mehmet Haz, “Gaziantep’te ne kadar çok kaliteli ve ucuz konut üretirsek konut,  sorununun o oranda azacağını biliyoruz. Gazi konut olarak çalışma başlattık. Şimdi sonuna geldik, kısmet olursa Temmuz ayı gibi temelini atacağız. Gaziantep’e ilk etapta bin konut yapacağız, iki yıl içinde teslim edilecek. Güneyşehir’de bin konuta başlıyoruz, Kuzeyşehir’de, 6 ayda bin konut satışa sunacağız. 5 yıl boyunca 6 ayda bir bin konut teslim edeceğiz. Güneykent’te Temmuzda bin konuta başlayacağız. Kaliteli ucuz konut üretmeye çalışıyoruz. Güneykent’te Temmuz’da bin konuta başlayacağız. Kaliteli ucuz konut üretmeye çalışıyoruz. Bunun için ciddi bir saha çalışması yaptık. 480 bin peşinat, 15 bin lira aylık taksitle vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız” şeklinde konuştu.

49 MADDE KARARA BAĞLANDI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görüşülen 49 gündem maddesi arasında, GAZDAŞ Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.'nin 31.080.000,00 TL değerindeki 48 hissesinin belediyeye ait olması nedeniyle, Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul Toplantıları’nda belediyeyi temsil etmesi için Meclis üyesi Halil Uğur'a yetki verilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın yerel ajanslar, yerel kaynaklar, kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve dış kaynaklı hibe onayı almış projelerin ilçelerde yürütülen ve tamamlanan çalışmaların sürdürülebilirliği amacıyla yerinden yönetilebilmesi için, projelerin ortaklık protokollerinin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından imzalanması önerisi CHP grubu tarafından itiraz ile karşılandı.

Editör: Hatice Zengin