Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Sel Taşkınlarının Ardından Temizlik Çalışmalarına Başladı.

Dün yaşanan sel taşkınlarının ardından Alleben Deresi ve birçok noktada temizlik çalışmalarına hızla başladı. Yaşanan sel felaketinin ardından oluşan çamur ve atıkları temizlemek için ekipler, gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.

G K9 J N P3 Xc A A16 Kr

"TEGV Gaziantep Öğrenim Birimi" açıldı "TEGV Gaziantep Öğrenim Birimi" açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, sel felaketinin etkilerini en aza indirmek için tüm ekiplerin seferber edildiğini belirtti. Başkan, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği en öncelikli konumuz. Selin yol açtığı tahribatı en kısa sürede gidermek için ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam ediyor." şeklinde açıklamalarda bulundu.

G K9 J N P4 W Y A A2K1M

Vatandaşların herhangi bir olumsuz durumu Alo 153 hattı üzerinden veya özel mesaj yoluyla sosyal medya hesaplarından belediyeye iletebileceği belirtildi. Halkın yardım çağrılarını en hızlı şekilde yanıtlamak ve gereken müdahaleleri yapmak için ekiplerin 7/24 hazır olduğu ifade edildi.

G K9 J N P X Q A A W V I O

Gaziantep halkı, sel felaketi sonrasında ortaya çıkan zor durumları en kısa sürede atlatmak için birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, belediye ekiplerine destek olmaya devam ediyor.