Okan Buruk, bu sezon gerçekleşen tüm transferlerin sorumluluğunu üstlendiğini belirtti. Buruk, transferlerin en büyük sorumlusunun kendisi olduğunu ifade ederek, bazen son dakika, bazen de bütçeye göre transferler yapıldığını dile getirdi. Kulübün bütçesinin sonradan açıldığını ve Şampiyonlar Ligi'ne geç girdiklerini ve son haftaya kadar beklediklerini belirten Buruk, her iki transfer döneminde de zorluklar yaşandığını ancak bu zorluklara adapte olmanın işinin bir parçası olduğunu söyledi. Her şartta en iyisini çıkarmak zorunda olduklarını vurgulayan Buruk, bu sezon daha çok çözüm bulduklarını ifade etti.

Ali Koç: “Fenerbahçe’nin son 10 yılda başına gelen hangi takımın başına gelmiş” Ali Koç: “Fenerbahçe’nin son 10 yılda başına gelen hangi takımın başına gelmiş”

Geçen sezona kıyasla bu sezon daha farklı bir deneyim yaşadıklarını belirten Buruk, bu sezon haftada tek maç oynamanın daha kolay olduğunu ancak daha fazla oyuncuya süre verme şanslarının olmadığını dile getirdi. Bu sezon daha fazla oyuncunun uzun süre aldığını belirten Buruk, sakatlıklar, cezalar ve formsuzluklar yaşadıklarını, yeni gelen oyuncuların adaptasyon sürecinin zor ve geç olduğunu ifade etti. Ancak denemelerinin başarılı olduğunu ve oyuncuların farklı mevkilerde başarılı performans sergilediğini söyleyen Buruk, bu oyuncu grubuyla çalışmanın kendisi için şanslı bir durum olduğunu belirtti.

Editör: Muharrem Türkoğlu