Kavun ve karpuz, sıcak yaz günlerinde pek çok kişinin favorisi oluyor; serinletici ve lezzetli özellikleriyle ön plana çıkıyorlar. Ancak, her seçilen kavun ve karpuz istenilen tadı vermiyor.

Bununla birlikte, lezzetli kavun ve karpuz seçmek için kolay yöntemler mevcut. Bu yöntemler, tatmin edici bir meyve seçiminizi saniyeler içinde yapmanıza yardımcı olabilir. 

15 Temmuz Gazisi o günü anlattı! 15 Temmuz Gazisi o günü anlattı!

KAVUN VE KARPUZ SEÇMENİN BASİT YOLLARI

Lezzetli kavun ve karpuz seçmek için etkili yöntemler her zaman ilgi çeker. İşte, meyve seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli ipucu:

Kavun ve karpuz seçerken ağırlıklarına göz atın. Eğer boyutlarına göre ağır hissediyorlarsa, bu onların suyu ve dolayısıyla tatları bol olduğunun bir işareti olabilir.

 Kavun alırken, meyvenin dibine dikkatlice bakmalısınız. Dibin yumuşak olması ve hoş bir koku yayması, içerisinin tatlı olduğunu gösterebilir.

Karpuz seçiminde ise sapına bakın. Karpuzun sapı kuruysa, meyvenin olgunlaştığını ve tatmin edici bir tat sunacağını gösterir. Eğer sap hala yeşil ve taze görünüyorsa, karpuzun erken toplandığına işaret eder.

Kaynak: HABER MERKEZİ