Uyuyarak kilo vermek fikri size cazip geliyorsa, bu adımları mutlaka denemelisiniz. Peki, uyuyarak kilo vermenin 5 yolu nedir?

Birçok insan, günümüzde kolay kilo vermenin çeşitli yollarını arıyor. Sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz, formda kalmanıza yardımcı olurken, yağ yakmanın daha pratik yolları da mevcut. Yaşam tarzınızda yapacağınız bazı değişikliklerle, uyurken bile kalorileri daha hızlı yakabilirsiniz. İşte uyurken kilo vermenizi sağlayacak 5 etkili yöntem...

İŞTE DAHA FAZLA UYUYARAK ZAYIFLAMANIN 5 YOLU

 BATTANİYESİZ UYUMAK

Ağır bir battaniyenin altında uyumanın rahatlığı tartışılmaz, ancak belinizi inceltmek istiyorsanız battaniyesiz uyumayı deneyin. Daha düşük sıcaklıklarda uyumak metabolizmanızı hızlandırır ve dinlenirken daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Geceleri serin koşullar, vücudunuzun sağlıklı kahverengi yağ miktarını artırır ve bu da daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur.

DAHA FAZLA UYUYUN

1 damlası 10 yaş gençleştiriyor! 1 damlası 10 yaş gençleştiriyor!

Kalorileri saymak ve spor salonunda saatler geçirmek kilo vermenize yardımcı olabilir, ancak fazla kiloları vermenin en etkili yollarından biri daha fazla uyumaktır. Araştırmalar, her gece fazladan bir saat uyumanın, fazla çaba harcamadan günde 270 daha az kalori almanıza yardımcı olduğunu gösteriyor. Bu da bir yılda yaklaşık 9 kilo kaybı anlamına gelir.

UYUMADAN ÖNCE PROTEİN KARIŞIMI İÇİN

Aç karnına yatmak uykunuzu bölebilir ve yeterince uyumamak kilo almanıza neden olabilir. Yatmadan önce sağlıklı ve besleyici bir atıştırmalık olan protein karışımı içmek, vücudunuzun daha fazla kalori yakmasına yardımcı olur. Protein, karbonhidrat veya yağdan daha termojeniktir, bu da sindirim sürecinde daha fazla kalori harcamanızı sağlar.

UYKU MASKESİ TAKMAK

Geceleri ışığa maruz kalmak sadece uykunuzu bölmekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzun daha fazla yağ depolamasına da neden olabilir. Karanlıkta uyuyanların obez olma olasılığı, en aydınlık odalarda uyuyanlara göre yüzde 21 daha azdır. Yatak odanızda tamamen karanlık sağlayamıyorsanız, kaliteli bir uyku maskesi kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

AÇ YATMAYIN

Daha az kalori tüketmek kilo kaybına yardımcı olurken, akşam yemeğini atlamak tam tersi bir etki yaratabilir. Kalori alımınızı aniden azalttığınızda, vücudunuz açlık moduna geçer ve metabolizmanızı yavaşlatır. Yatağa aç gitmekten kaçınarak, küçük ve sağlıklı bir atıştırmalıkla geceyi geçirin. Bu, hem daha iyi uyumanıza hem de metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olur.

Daha fazla uyuyarak sağlıklı bir şekilde kilo vermek, bu basit değişikliklerle mümkündür. Sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleriyle hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

Kaynak: HABER MERKEZİ