Yaz aylarında terleme ve ter kokusu, sıcak havalarda sıkça karşılaşılan rahatsız edici durumlardan biridir. Bu soruna doğal bir çözüm olarak tuz sabunu öne çıkıyor.

Tuz sabunu, doğal kaya tuzu olan 'Himalaya' tuzundan yapılmış, katkı maddesi içermeyen bir üründür. Himalaya tuzunu kalıp haline getirilerek hazırlanan bu sabun, terlemeyi ve kötü kokuları azaltmada etkili bir alternatif sunar. 

TER KOKUSUNU ENGELLİYOR

Yaz aylarında artan sıcaklıklarla birlikte terleme ve kötü koku, birçok kişinin ortak problemi haline geliyor. Bu soruna karşı tuz sabunu, içerdiği 70'ten fazla mineral sayesinde etkili bir doğal çözüm sunuyor. Diğer sabunlar gibi su ile temas ettiğinde köpürmeyen tuz sabunu, ter kokusunu engelleyerek ferahlık sağlar.

TUZ SABUNUNUN FAYDALARI

Düzenli kullanımda, tuz sabunu sıcak havalarda terlemeyi azaltarak ter kokusunun oluşmasını önler.

TUZ SABUNU NASIL KULLANILIR?

Duş sonrası, vücudunuz hala nemliyken tuz sabununu cildinize uygulayın. Duştan hemen sonra, kurulamadan önce bu işlemi yapmalısınız. Eğer kurulanırsanız, tuz ve mineraller havluya geçebilir ve etkisiz hale gelir. Vücutta kalan tuz, sıcak havalarda terlemeyi azaltır ve mineral kaybını önler.

Gaziantep' bugün 22 kişi vefat etti! Gaziantep' bugün 22 kişi vefat etti!

Tuz sabunu aynı zamanda cilt hastalıklarıyla mücadelede de etkilidir. Vücutta kaldığı süre boyunca bakteri ve virüslerle savaşır. Ancak, tuz sabunu fazla kullanıldığında cilde zarar verebilir, bu nedenle cilt sorunları olan kişilerin kullanmadan önce doktora danışmaları önerilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ