Mutfaklarımızın Vazgeçilmezi: Yoğurdun Zayıflatıcı Özelliği


Metabolizmayı hızlandırıyor, sindirimi düzenliyor. İşte kısa sürede hızla zayıflamak isteyenler için mucizevi yoğurt kürü…

Kas ve Kemik Sağlığı İçin Önemli


Kas ve kemik sağlığı için oldukça önemli bir gıda olan yoğurt, sindirim sistemi düzenleyici özelliği sayesinde hızla kilo vermemize ve ödem atmamıza yardımcı oluyor. Yoğurdu bazı malzemelerle birlikte tükettiğimizde ise vücudumuza faydaları saymakla bitmiyor. Düzenli olarak tüketildiğinde, vücudumuzdaki ödem ve toksinlerden kurtulmamıza yardımcı olan yoğurdun şişkinlik önleyici bir etkisi de mevcut.

Hızla Kilo Vermenizi Sağlayacak İnanılmaz Tarifler


Bu haberimizde, hızla kilo vermenizi sağlayacak o inanılmaz tarifleri sizlere sunuyoruz. İşte sağlık dostu yoğurt kürü tarifleri…

Evde Kolayca Hazırlayın


Bu pratik ve ucuz tariflerle sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün. Yapmanız gereken sadece günü gününe bu kürleri tüketmek.

En Popüler Karışım: Yoğurt ve Pul Biber


1. Yoğurt ve Pul Biber

Hem yoğurt hem de pul biber yağ yakıcı ve faydalı besinlerdir. Bu ikisini bir arada düzenli bir şekilde tüketirseniz çok hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Bunun yanı sıra yoğurdun tok tutucu ve sindirimi kolaylaştırıcı özelliğiyle kendinizi çok daha hafif hissedeceksiniz.

Bir tatlı kaşığı pul biberi bir kase yoğurda dökün.
Ardından güzelce karıştırın.
Bu karışımı her gece yatmadan önce 15 gün boyunca tüketin.


2. Yoğurt ve Zerdeçal

Gaziantep Şahinbey nöbetçi eczane 17 Temmuz Çarşamba 2024 Gaziantep Şahinbey nöbetçi eczane 17 Temmuz Çarşamba 2024

Eğer yavaş bir metabolizmanız varsa bu karışım tam da sizin için. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey yoğurt ve zerdeçaldır. Dilerseniz bu karışıma biraz limon da ekleyebilirsiniz.

3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt, yarım çay kaşığı zerdeçal ve yarım limonun suyunu bir kase içerisinde karıştırın.
Hazırladığınız bu kürü gece uyumadan önce tüketin. Bu karışımı tükettikten sonra bir daha hiçbir şey yememeye dikkat etmelisiniz.
Enerji Veren Yoğurt ve Zerdeçal


3. Altın Yoğurt Kürü

Bol malzemeyle hazırlanan bu yoğurt kürü, düzenli kullanıldığı zaman hızla kilo vermenizi sağlıyor. Üstelik bağışıklık sistemi ve metabolizma için de oldukça faydalı olan bu kürü dakikalar içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Bir çay kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı zerdeçal tozu, bir çay kaşığı zencefil tozu, bir çay kaşığı tarçın ve 4 yemek kaşığı az yağlı yoğurdu bir kase içerisinde karıştırın.
Hazırladığınız bu kürü 2 günde bir tüketebilirsiniz. Karışımı aç karnına tüketmeniz daha faydalı olacaktır.


Yoğurt ve Soda


Eğer sık sık şişkinlik yaşıyorsanız bu kürü muhakkak denemelisiniz. Kabızlığı önleyerek metabolizmanızı hızlandıran bu kür, çok kolay bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak.

Bir kase yoğurdun içerisine limon suyu ekleyin ve karıştırın.
Ardından hazırladığınız karışıma sodayı yavaşça ilave edin.
Kahvaltıdan 30 dakika önce veya uyumadan önce bu karışımı tüketebilirsiniz.