Baharın gelmesiyle birlikte, özellikle mutfak ve gıda depolama alanları gibi nemli ve sıcak ortamları tercih eden karıncalar, evlerde görünmeye başladı.Evlerinde karıncalarla mücadele etmek zorunda kalan vatandaşlar, çeşitli yöntemlerle karıncaları uzak tutmaya çalışıyor.

Evlerini adeta istila eden karıncalardan kurtulmak isteyenler için en etkili çözüm yolu bulundu: Karanfil ve tarçın karışımı!

Sivilceleri 10 dakikada kurutuyor! İşte cildi bebek gibi yapan o karışım! Sivilceleri 10 dakikada kurutuyor! İşte cildi bebek gibi yapan o karışım!

Doğal ve etkili bir yöntem olan bu karışım Karanfil ve tarçın karışımını hazırlamak için ihtiyacınız olanlar: Bir tencere ve yarım litre su. Su ve tencereyi hazırladıktan sonra 2 avuç karanfil ve 2 tatlı kaşığı toz tarçını tencereye ekleyin ve karıştırarak kaynamaya bırakın.

Karışım kaynadıktan sonra tencereyi ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Soğuyan karışımı spreyli bir şişeye aktarın. Ardından, karınca gördüğünüz bölgelere bu karışımı sıkarak uygulayın.