İnternet üzerinden alışveriş yaparken dolandırıldığını fark eden Varol, firmanın depo ve ofis adresine gittiğinde bu dolandırıcılığı anladı.

Ünlü sunucu, takipçilerine seslenerek, "Biz yandık, siz yanmayın" diyerek uyarılarda bulundu.

Ali İhsan Varol'un yaşadığı dolandırıcılık olayı, dolandırıcıların kurbanı olan vatandaşların gündeme gelmesine benzer olaylardan biraz farklıydı.

Varol, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla olayı detaylı bir şekilde aktardı.

İzzet Yıldızhan'dan Ece Seçkin açıklaması İzzet Yıldızhan'dan Ece Seçkin açıklaması

65E18A081437Bad9Da47Ca97

ALİ İHSAN VAROL KİMDİR?

Ali İhsan Varol, 28 Haziran 1976'da İstanbul'da doğdu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi'nde Astronomi ve Uzay Bilimleri, Tarih ve Kamu Yönetimi bölümlerinde eğitim gördü, ancak bu bölümlerden mezun olmadı.

Üniversite eğitimini yarıda bıraktıktan sonra, yaklaşık bir buçuk yıl Bodrum'da araba kiralama işiyle uğraştı. Daha sonra turizm sektöründe çalışmaya başladı ve prodüksiyon asistanı olarak televizyon sektörüne adım attı. Bu işini dört yıl sürdürdükten sonra metin yazarlığına başladı.

Ali İhsan Varol'un ülke genelinde tanınmasını sağlayan projesi ise, sunuculuğunu ve yapımcılığını üstlendiği 'Kelime Oyunu' isimli yarışma programıdır.

Oyunculuk deneyimini ilk kez 1998'de 'Çarli' adlı dizide yaşayan Varol, aynı zamanda dizide Çarli'nin bakıcılığını üstlendi. Aynı kanalda, 2013 yılında 'Kardeş Payı' dizisiyle kariyerini sürdüren Varol, daha sonra dizinin senaryo ekibine dahil oldu.

5900568804207C01F0C0E7B8

Editör: Ceyda Nur Öner