Kış transfer döneminin bitimine kısa bir süre kala, bu durum Beşiktaş camiasında şok etkisi yarattı.

Taraftar Bu Kez Görevini Yaptı Taraftar Bu Kez Görevini Yaptı

Yönetim Teklife Sıcak Bakıyor

Beşiktaş yönetimi, Ahmet Nur Çebi liderliğindeki kötü gidişatı tersine çevirmek amacıyla yıldız oyuncuların satışını ve elde edilecek gelirlerle yeniden yapılanmayı planlıyor. Hasan Arat yönetiminin, uygun teklifler gelmesi durumunda herhangi bir oyuncunun satılabileceği düşüncesinde olduğu biliniyor.

Gedson'a Rusya'dan Dev Teklif!

Rusya'nın önde gelen kulüplerinden Zenit, Gedson Fernandes için Beşiktaş'a ciddi bir teklifte bulundu. İlk olarak 25+5 milyon Euro öneren Zenit'in teklifini sonrasında 35 milyon Euro'ya çıkardığı öğrenildi. Beşiktaş yönetimi bu teklifi reddedilemez buluyor ve Gedson'un satışına olumlu yaklaşıyor.

Yüzde 50'si Benfica'ya Gidecek

Gedson Fernandes'in transferinde önemli bir detay bulunuyor. Beşiktaş, Gedson'un geçtiğimiz sezon Benfica'dan aldığı bonservis için 6 milyon Euro ödemiş ve sonraki satıştan yüzde 50 pay vereceğini taahhüt etmişti. Eğer Gedson 35 milyon Euro'ya transfer olursa, Benfica 17.5 milyon Euro'yu kasasına koyacak ve Beşiktaş'ın bu transferden elde edeceği net kar 11.5 milyon Euro'ya düşecek.

Takımın Vazgeçilmezi Oldu

Gedson Fernandes, Beşiktaş'ta gösterdiği performansla takımın vazgeçilmez oyuncuları arasına girdi. Bu sezon tüm kulvarlarda toplam 29 maçta sahaya çıkan Gedson, 2 gol ve 3 asistlik katkı sağladı.

Editör: Ebru Kont1