Bergen, gerçek adıyla Belgin Sarılmışer, 1980'lerin popüler şarkıcılarından biriydi ve Halis Serbest ile olan ilişkisi, onun hayatındaki karanlık dönemi temsil eder.

Halis Serbest Kimdir, Yaşıyor mu?

  • Hayatı: Halis Serbest, Bergen ile olan ilişkisi ve sonrasında gerçekleştirdiği suçlarla tanınır. Bergen'e yönelik şiddet eylemleri ve onu öldürmesi, Halis Serbest'in kamuoyunda tanınmasına neden olmuştur.

  • Cezaevi Süreci: Halis Serbest, Bergen'in yüzüne kezzap atılması olayında azmettirici olarak yargılandı ve 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra Bergen'i öldürmekten yargılandığında 15 yıl hapis cezası almış, ancak çeşitli nedenlerle 7 ay sonra serbest bırakılmıştır.

    İzzet Yıldızhan, Külotla Sahneye Çıkmayın İzzet Yıldızhan, Külotla Sahneye Çıkmayın
  • Sonraki Yaşamı: Serbest'in Bergen'i öldürmesinden sonra yaşamına dair detaylar, 2018 yılında Kozan'da yaşanan çocuk istismarı vakasıyla tekrar gündeme gelmiştir. Bu olay sonucunda tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Bergen ile Halis Serbest'in İlişkisi

  • Tanışma ve Evlilik: Bergen, Ankara'dan sonra Adana'ya gittiğinde Halis Serbest ile tanışmış ve kısa süre sonra evlenmişlerdir. Serbest, Bergen'e şiddet uygulamış ve ondan mesleğini bırakmasını istemiştir.

  • Şiddet ve Trajedi: Bergen, sahnelere geri dönmek istediğinde, bu durum Halis Serbest tarafından kabul edilmemiş ve sonuç olarak Bergen'in yüzüne kezzap atılması olayı gerçekleşmiştir. Bergen, bu olay sonucunda görme yetisini kaybetmiştir. Daha sonra, 1989 yılında Serbest, Bergen'i Adana'da kurşunlayarak öldürmüştür.

Halis Serbest ve Bergen'in hikayesi, Türk müzik tarihinin en karanlık ve trajik olaylarından biri olarak anılmaktadır. Bergen'in sanatı ve yaşadıkları, hala birçok kişi tarafından hatırlanmakta ve anılmaktadır.

Editör: Ebru Kont1