Dolar Kuru İçin 40 TL Sinyali! En Yetkili Kurumdan Açıklama Geldi Dolar Kuru İçin 40 TL Sinyali! En Yetkili Kurumdan Açıklama Geldi

Emeklilerin dilekçe vermeleri gerekiyor. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde milyonlarca emekli için bu uyarı hayati önem taşıyor; çünkü dilekçe vermeyenler maaşlarını alamayabilirler.

16 milyon emekli, Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin miktarını ve ödeme tarihlerini merak ediyor. Meclisten geçirilen yeni yasayla, emeklilere bayramlarda 3.000 TL ikramiye ödenmesi kararlaştırıldı. Emin Yılmaz'ın vurguladığı gibi, birden fazla maaş alan emekliler için ödeme, en yüksek hisseye sahip oldukları dosya üzerinden yapılacak.

Yılmaz'a göre, SGK üzerinden maaş alan herkes bu ikramiyeden yararlanabilecek. İkramiye alacaklar arasında emekli aylığı, yaşlılık aylığı, malullük aylığı alanlar ile şehit yakınları, gaziler ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar yer alıyor. Ayrıca, iş kazası geçirenler de sürekli iş göremezlik oranlarına göre ikramiye alacaklar.

Yeni emekli olacaklar için kritik bir tarih var: Ramazan Bayramı ikramiyesi alabilmek için 31 Mart'a kadar dilekçe verilmesi gerekiyor. Bu süre zarfında yapılan başvurular, emeklilerin bayram ikramiyelerini alabilmeleri için kritik önem taşıyor. Emeklilik başvuruları ve ikramiye alma hakkındaki bu yeni düzenlemeler, emeklilerin hayatında önemli bir değişiklik yaratacak.

Editör: Ebru Kont1