CHP Şehitkamil'de Flaş Gelişme! İlçe Başkanı O İsim Mi Oluyor? CHP Şehitkamil'de Flaş Gelişme! İlçe Başkanı O İsim Mi Oluyor?

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Grup Başkanvekili Sezai Temelli'nin geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği "Sayın Başak Demirtaş'ın adaylık için başvurması, bizi sevindirici bir şey. Biz, bu havuza herkesin başvurmasını istiyoruz, ama tabii ki değerlendirmeyi komisyonlarımız ve MYK’mız yapacaktır" sözleri üzerine yaşanan tartışmalar sonrasında, Özgül Saki'nin yaptığı açıklama ile Başak Demirtaş'ın bugün adaylık başvurusu yaptığı belirtildi.

Saki, "Adaylık başvurusu yapıldı. Ama genel merkeze mi emin değilim. Genellikle adaylar genel merkezde yapılıyor ama emin değilim o yüzden bir şey söylemeyeyim." ifadeleriyle Başak Demirtaş'ın başvurusunun genel merkeze mi, İstanbul İl Başkanlığı'na mı yapıldığı konusunda kesin bir bilgi vermedi. Ayrıca, Başak Demirtaş'ın adaylık başvurusunun bugün yapıldığı belirtilirken, DEM Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın ve genel merkezin bugün toplantı düzenlediği bilgisi paylaşıldı. DEM Parti İstanbul İl Eş Başkanı Gonca Yangöz ise Başak Demirtaş sorusuna yanıt vermediği belirtildi.

Editör: Ebru Kont1