"Ayakkabı giydikçe açılır" mantığı doğru olabilir ancak "vurdukça vurması azalır" mantığı yanlış bir algıya yol açabilir. Ne kadar dışı güzel olursa olsun, yeni alınan bir ayakkabının giyilmesi zevkli olmayabilir. Çünkü alınır alınmaz giyilmeye çalışılan ayakkabılar genellikle yaralanmalara ve tahrişlere neden olabilir.

Peki, dar bir ayakkabı giyerek acı çekmek mi yoksa yalınayak yürümek mi? Elbette bu pratik çözümleri uygulamak. 

AYAKKABI VURMASINI  ENGELEYEN  PRATİK ÇÖZÜMLER  

Ayakkabıyı kalıpta bekletmek 

Ayak tırnaklarınızı uzadıkça kesmek önemlidir. Ancak, düzenli olarak tırnak kesimini ihmal etmek ve ayakkabı giymek sağlık sorunlarına yol açabilir. Unutmayın, ayakkabınıza vuran şey siz de olabilirsiniz! 

Cayır cayır yağ yakan Türk kahvesiyle 7 kilo birden verin! Cayır cayır yağ yakan Türk kahvesiyle 7 kilo birden verin!

Ayakkabıyı evde denemek için, kalın bir çorapla destekleyerek ayakkabıyı ev içinde gezdirebilirsiniz. Çünkü, ne demişler, ne olacaksa evde olsun! 

Ayakkabı içine yerleştirilen topuk yükseltici bantlar, birçok kişi için büyük bir rahatlık sağlıyor. Bu küçük yapışkanlar, hemen hemen her ayakkabı mağazasında bulunabilir ve ayakta oluşan rahatsızlıkları azaltmaya yardımcı olabilir.,

Ayakkabıyı buzdolabına koymak, belki de hoş bir fikir gibi gelmeyebilir, ancak bu uygulama beklenmedik bir şekilde işe yarayabilir. 

Editör: Tülay Kara