ATAKAN ARSLAN KİMDİR?

27 Ağustos 1989 tarihinde Sivas'ta dünyaya gelen Avatar lakaplı Çağan Atakan Arslan, spor kariyerine basketbol ile başlamıştır. 16 yaşında vücut geliştirmeye başlayan Arslan, 17 yaşında dövüş sporlarıyla ilgilenmeye başlamış ve o zamandan beri birçok başarı elde etmiştir. 2014 yılında Deput'a katılan Arslan, ilk maçını Glory 15 İstanbul'da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira'ya karşı yapmıştır. 2015 yılında Glory 20 Dubai'de Chad Sudgen ile karşılaşmıştır.

Kurtlar Vadisi oyuncularını son halleri şaşırttı! Kurtlar Vadisi oyuncularını son halleri şaşırttı!

2016 yılında Survivor Ünlüler Gönüllüler programında Ünlüler takımında yer alan Avatar Atakan, 5 aylık zorlu bir mücadelenin ardından Survivor şampiyonu olmuştur. Survivor sonrası dövüşlere geri dönmüş ve Mix Fight Gala organizasyonunda 81 kilo dünya şampiyonluk maçına çıkarak, Kevin Brenda'yı ikinci rauntta nakavt etmiştir. 3 Aralık 2016'da kemerini korumak için Marco Pique ile dövüşmüş ve 3 raunt sonunda rakibini yenerek kemerini korumuştur. Profesyonel spor kariyerinin yanı sıra çeşitli sinema ve dizi filmlerinde rol alan Arslan, aynı zamanda modellik de yapmaktadır.

2017 yılında Söz dizisinde başrol olarak Üsteğmen Zafer Yaman karakterini canlandıran Arslan, aynı yıl Serap Korkmaz ile evlenmiştir. 2018 yılının Haziran ayında ise Leon Aslan Arslan isimli bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Survivor 2016'nın şampiyonu olan Arslan, yarışmanın Kıbrıs'ta yapılan finalinde zafer elde etmiştir. 2022'de ise Survivor 2022: All Star yarışmasında mücadele etmiş ve yarışmayı 9. sırada tamamlamıştır.

Editör: Ebru Kont