Kayseri İl Emniyet Müdürü olarak atanmasıyla birlikte, Atanur Aydın'ın kariyeri ve hayatı merak konusu oldu. Daha önce Ankara, Artvin ve Adıyaman gibi farklı illerde İl Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulunan Aydın, tecrübesi ve başarısıyla dikkat çekiyor. Peki, Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o detaylar

ATANUR AYDIN KİMDİR

Kars'ta 1973 yılında dünyaya gelen Atanur Aydın, 48 yaşında olup evli ve iki çocuk babasıdır. Polis Akademisi'nden 1994 yılında mezun olan Aydın, meslek hayatına Komiser Yardımcısı olarak başlamıştır.

Kariyerinde birçok önemli görevde bulunan Atanur Aydın, sırasıyla Ankara, Artvin, Adıyaman, İzmir ve Tekirdağ gibi farklı illerde İl Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığı gibi önemli birimlerde de görev almıştır.

Turabi'den Damla'ya Sert Tepki: 'Acun Abi Seni Çok Şımartmış! Turabi'den Damla'ya Sert Tepki: 'Acun Abi Seni Çok Şımartmış!

19 Eylül 2019 tarihinde Hakkari İl Emniyet Müdürü olarak atanmış ve 25 Eylül 2019 tarihinde göreve başlamıştır. Daha sonra Van İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanarak 16 Nisan 2021 tarihinde bu göreve başlamıştır.

Son olarak, 2 Mart 2024 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Van İl Emniyet Müdürlüğü görevinden alınarak Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Atanur Aydın'ın kariyerindeki bu önemli atama ile ilgili gelişmeler kamuoyu tarafından yakından takip edilmektedir.

Editör: Fatma Gültekin