Gaziantep İl ve Şehitkamil İlçe yönetiminin istifasının ardından gözler Genel Merkeze çevrildi.

İstifaların ardından CHP Genel Merkezinde çalışma başlatıldığı ve özellikle İl Başkanlığı konusunda hummalı bir çalışma yürütüldüğü öğrenildi.

GÖREVE TALİP OLACAK İSİMLER VAR

Gazetemize açıklamalarda bulunan CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, ‘’Atamalarla ilgili henüz netleşen bir durum yok. Tabi ki bu göreve talip olacak isimler var. Genel Merkezimiz bir atamalar konusunda bir çalışma yürütüyor, henüz netleşmiş bir isim yok. Genel Merkezden gelecek kararı bekliyoruz’’ dedi.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, Genel Merkezde atamalarla ilgili görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Meriç, bazı isimlerin gündemde olduğunu ancak kamuoyunda yıpratmak istemediğini belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisinde Yeniden Refah’ın Faaliyet Raporu İçin Oyu Ne Oldu? Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisinde Yeniden Refah’ın Faaliyet Raporu İçin Oyu Ne Oldu?

ALKURT, ŞARKLI VE BOZGEYİK İSİMLERİ GÜNDEMDE…

Vekillerden isim konusunda net bir açıklama gelmezken, CHP Gaziantep İl Başkanlığı için üç isim öne çıktı. Edinilen bilgilere göre Avukat Önder Alkurt, Ulaş Şarklı ve Karaca Bozgeyik’in adı İl Başkanlığı için geçiyor.

ŞARKLI’DAN AÇIKLAMA

CHP Gaziantep İl Kongresinde aday olan Ulaş Şarklı, açıklamalarda bulundu. Şarklı, ‘’ Bildiğiniz üzere; 2023 Yılının 24 Eylülünde yapılan CHP Gaziantep İl kongresinde , CHP Gaziantep İl Başkanlığına aday olmuştum. mevcut İl Yönetimi göreve geldikten sonra, vaadettiği bir çok projeyi gerçekleştirememiş ,yine 2023 Yılının 4-5 Kasım tarihinde yapılan Kurultayımızda da maalesef, Gaziantep’ten  ne bir Parti Meclisi üyesi ,Ne de Yüksek disiplin kuruluna birilerini seçtirmeyi başaramamıştır. Türkiye’nin 6. Büyük ili olmamıza rağmen ,Gaziantep’ten kimse ne PM’ye ne de Yüksek disiplin Kuruluna girememiş, süreç başlı başına yanlış yönetilmiştir. Bu yanlışlar, hem meclis üyeliği ,hem de belediye başkanlığı seçimi sürecinde de devam ettirilmiştir.! Cumhuriyet Halk Partisinin Gaziantep’te şu an içine düştüğü durum hepimizi üzüntüye sokmakla beraber, gelinen son noktada Yerel seçimlere sayılı günler kala bu seçim sürecinde ,Cumhuriyet Halk Partisi, Gaziantep’te asla sahipsiz kalmayacaktır’’ dedi.

ŞEHİTKAMİL’DE YEMİŞEN SESLERİ

CHP’de liste krizi sonrası İl ve İlçe Yönetimleri istifa etmişti. İstifaların ardından CHP Şehitkamil İlçe Başkanlığına yapılacak atama da merak ediliyordu. Şehitkamil İlçe Başkanlığına atanacak isim de belli oluyor. Edinilen bilgilere göre, Şehitkamil İlçe Başkanlığı için Karataş Karşıyaka Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kadir Yemişen’in adı konuşuluyor… AYHAN DUMAN

Editör: Barış Tekeci