Oldukça yorucu ve strestli geçen sezonun ardından dinlenmeye çalıştıklarını belirten Arda Kızıldağ, kendisi hakıkında çıkan transfer dedikodularına da açıklık getirdi. Her futbolcunun olduğu gibi kendisininde Avrupa'da oynamak hayalini olduğunu ancak burada kulüp menfatinin daha önemli olduğunu söyledi. Gaziantep'te mutlu olduğunu ve burayı çok sevdiğini belirten başarılı genç savunma oyuncusu adının Avrupa kulüpleri tarafından anılmasının ise kendisini mutlu ettiğini söyledi.

PERFORMANSIYLA GÖZ KAMAŞTIRDI

Aba güreşi başladı! Aba güreşi başladı!

Bu sezon gerek savunmadaki başarılı futbolu, gerekse attığı 4 golle Sorescu ile birlikte takımın en golcü isimlerinden birisi olan Arda Kızıldağ, performansıyla göz kamaştırdı. 29 maçta forma giyerek takımın istikrarlı oyuncularından birisi olan savunma oyuncusu perfonmansıyla da taraftarların gönlünde yer edinirken şu sıralar Avrupa'nın radarına girmiş durumda. Arda Kızıldağ, bunun kendisini mutlu ettiğini ancak Gaziantep'i de çok sevdiğini sözlerine ekledi.

ÇOK ŞANSSIZ MAÇ KAYIPLARIMIZ OLDU   

2023-2024 sezonunu değerlendiren Arda Kızıldağ, "Açıkcası iyi bir sezon geçirmedik ama sonunu güzel kapattık. Çok şanssız maç kayıplarımız oldu, özellikle öne geçtiğimiz maçları kaybetmemiş olsaydık, belkide son haftaya bu kadar stresli girmezdik. Taraftarlarımızı üzdüğümüz için özür dileriz ama inşallah Gaziantep FK, bir daha alt sıralardan olmayacaktır."

ARDA KIZILDAĞ, AVRUPA'NIN RADARINA GİRDİ

2022-2023 sezonun başında transfer edilen ve ortaya koyduğu futbolla göz dolduran genç savunma oyuncusu Arda Kızıldağ, Avrupa'nın radarına girdi. Devre arasında transferi söz konusu olan ve sezonun bitmesinin ardından yine adı Avrupa takımlarıyla anılan Arda Kızıldağ; "Bana karşı ilgi ve teklif olduğu doğrudur. Bu benim ve kulübümün açısından gurur vericidir. Özellikle Avrupa'dan teklif almak önemli bir şey, tabii her futbolcu gibi bizimde hayalimiz Avrupa'ta oynamak ama öncelik Gaziantep FK. Ben Gaziantep'te mutluyum, şehri ve taraftarlarımızı seviyorum. Kulübümüzün menfatleri doğrultusunda olursa tabii ki olabilir ama ben Gaziantep'te mutluyum ve süreç ne getirir, götürür bekleyip göreceğiz" diye konuştu.

Kaynak: Spor Servisi