İtalyan teknik adamın, milli yıldıza daha fazla oyun süresi verme niyetinde olduğu ifade edildi. Modric, antrenmanlara geri döndüğünde Arda Güler'i savunmak zorunda kaldı ve genç yetenek tarafından atılan çalımın ardından takım arkadaşlarına tepki gösterdi.

Arda Güler, Real Madrid'in Kral Kupası ve Süper Kupa maçlarında sahaya çıkarak La Liga'da Las Palmas'a karşı 81. dakikada oyuna dahil oldu ve yaklaşık 15 dakika sahada kaldı. Las Palmas maçında net bir fırsattan yararlanamamasına rağmen, Arda Güler'in performansı, Carlo Ancelotti'nin kadro derinliği konusunda rahatlamasına neden oldu. İtalyan teknik adamın, milli futbolcuya daha fazla şans tanıyacağı bildirildi. Sakatlığını atlatarak antrenmanlara dönen Hırvat yıldız Luka Modric, Arda Güler'e karşı savunma yapmak zorunda kaldı ve genç yetenek tarafından atılan çalım sonrasında takım arkadaşlarına tepki gösterdi.

Adanaspor – Göztepe maçını canlı izle 24 Şubat TRT Spor izleme Adanaspor – Göztepe maçını canlı izle 24 Şubat TRT Spor izleme

Real Madrid taraftarları, Arda Güler'in kariyerinin başlangıcının zorlu olduğunu ifade etti. Sakatlıklarla mücadele eden genç futbolcunun iyileştikten sonra beklediği kadar forma şansı bulamadığı belirtildi. İspanyol taraftarlardan biri olan Pedro, "Arda Güler çok genç ve yetenekli bir oyuncu. Transferi duyulduğunda, Bellingham gibi geleceği parlak bir ismin kadroya katıldığını düşündüm. Real Madrid kariyeri, talihsiz sakatlıklarla başladı, ancak Arda'nın geleceğinin parlak olduğuna inanıyorum. Gelişimini sürdürecek ve kısa sürede takım için önemli bir figür haline gelecek" şeklinde düşüncelerini aktardı.

Editör: Ebru Kont1