Apple, iOS'un en son sürümü olan 17.5 ile 3. Part uygulamalarının kildini açtı. Beklenen yenilikler içeren yeni sürümün dikkat çeken özelliği şuanlık sadece Avrupa'da geçerli olacak. Yeni gelen güncellemeyle neler değişti?

İşte, iOS 17.5 sürümü hakkında merak edilenler...,

APPLE BEKLENEN ÖZELLİKLERİ İÇEREN 17.15 SÜRÜMÜNÜ RESMİ OLARAK YAYINLADI 

Milyonlarca Apple kullanıcısının dikkatini çeken yeni sürümler, iOS 17.4 ve iPadOS 17.4'ün piyasaya sürülmesinden sadece iki ay sonra kullanıma sunuldu. 

iOS 17.5 GÜNCELLEMESİ NELER SUNUYOR

Apple'ın iOS 17.5 güncellemesi, Avrupa'da App Store dışından uygulama indirmeyi mümkün kılacak ilk güncelleme olarak öne çıkıyor. Bu, kullanıcıların daha geniş bir uygulama yelpazesine erişim sağlayarak deneyimlerini özelleştirmelerine olanak tanıyacak.

Gemini artık Türkçe Gemini artık Türkçe

Ayrıca, çevrimdışı olsalar bile Apple News+ içeriğine ve günlük akışa erişim sağlama imkanı sunacak. Bu, kullanıcıların haberlere ve içeriklere kolayca erişebilmelerini ve güncel kalmalarını sağlayacak.

Platformlar arası takip bildirimlerini mümkün kılan özellik ise Bluetooth algılama özelliğini kullanacak. Bu sayede iOS ve iPadOS kullanıcıları, takip cihazlarına yaklaştıklarında uyarı alarak gizliliklerini daha iyi koruyabilecekler.

Güncelleme ayrıca, yeni duvar kağıtları ve güvenlik düzeltmeleriyle birlikte gelecek. Bu, kullanıcıların cihazlarını güvende tutmalarına ve daha kişisel bir deneyim oluşturmalarına yardımcı olacak.

Bu güncelleme ile birlikte, kullanıcılar iOS deneyimlerini daha da kişiselleştirebilecekler ve daha güvenli bir şekilde dolaşabilecekler.  

İOS 17.5 NASIL İNDİRİLİR 

iOS 17.5'i iPhone'unuza kurmak için  aşağıdaki adımları takip etmelisiniz: 

  • İlk olarak iPhone’unuzda 'Ayarlar' uygulamasını açın.

  • Daha sonra 'Genel' seçeneğine dokunun ve 'Yazılım Güncelleme' bölümüne giriş yapın.

  • Burada karşınıza çıkan yeni güncellemeyi indirin.

  • Güncelleme indikten sonra kurulumu başlatabilirsiniz

İOS 17.5 HANGİ İPHONLARI DESTEKLİYOR 

Ülkemizdeki iPhone kullanıcıları için iOS 17.5 güncellemesi, desteklenen tüm modeller için birkaç gün içinde kullanılabilir hale gelebilir. Bu güncelleme, aşağıdaki iPhone modellerini kapsayacak:

- iPhone XR
- iPhone XS, XS Max
- iPhone 11
- iPhone 11 Pro, 11 Pro Max
- iPhone SE (2. nesil)
- iPhone 12 mini, iPhone 12
- iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
- iPhone 13 mini, iPhone 13
- iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
- iPhone SE (3. nesil)
- iPhone 14, iPhone 14 Plus
- iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
- iPhone 15, iPhone 15 Plus
- iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max

Editör: Tülay Kara