Memiş, BIST 100 endeksinin bu ay içerisinde 10 bin puan seviyesine ulaşmasının sürpriz olmayacağını belirtiyor ve düşüşlerin kısa vadeli alım fırsatları yaratabileceğini vurguluyor. Yatırımcıların 9 bin 400 ile 9 bin 800 puan aralığını yakından takip etmelerini öneriyor.

Bitcoin fiyatlarının ise 65 bin ile 70 bin dolar aralığında seyredeceğini öngörüyor. Bu durumda, 70 bin doların üzerine çıkıldığında tekrar 65 bin dolar seviyelerine düşülebileceğini ve yatırımcıların bu dalgalanmalara hazırlıklı olmaları gerektiğini ifade ediyor.

Rekabet Kurulu’ndan flaş karar Rekabet Kurulu’ndan flaş karar

Altın fiyatlarına gelince, ONS altın son olarak 2 bin 330 dolar seviyesinden kapandı. Memiş, altın fiyatlarının 2 bin 250 ile 2 bin 350 dolar aralığında dalgalanacağını ve direnç seviyelerine yaklaşıldığında hazırlıklı olunması gerektiğini söylüyor. Gram altın için ise, piyasa 2 bin 457 TL seviyelerinden kapanış yaptı. Gram altın yatırımcılarının, ONS altın fiyatlarının 2 bin 400 TL seviyesinin altına düşmesini beklemeleri gerektiğini öneriyor. Ayrıca, TL yerine dolar alarak parite ile gram altın almanın daha ucuza gelebileceğini de ekliyor.

Gümüş fiyatları için de Memiş, ONS gümüşün 27.48 dolar seviyesinden kapandığını, 28 dolar direncinin aşılması sonrasında satışlara hazır olunması gerektiğini belirtiyor. Destek seviyesinin 25.80 dolar olduğunu ve bu seviyenin alım fırsatı olarak değerlendirilebileceğini ifade ediyor.

Yatırımcılar için bu bilgiler, altın ve gümüş piyasasında hareketlenmeleri doğru zamanda yakalayabilmek adına kritik öneme sahip olabilir. Ancak yine de belirtilen tüm bu değerlendirmeler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir ve yatırımcıların kendi araştırma ve değerlendirmeleri önem taşımaktadır.