Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, resmi ziyaret için 22 Nisan'da Türkiye'ye gelecek. Steinmeier, 3 günlük ziyareti kapsamında İstanbul'da gurbetçilerin Almanya'ya doğru yola çıktığı Sirkeci Tren Garı'ndaki bir etkinliğe katılacak. Ayrıca, Gaziantep'te depremzede çocuklarla 23 Nisan kutlaması yapacak. Bu etkinlikler, Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilerin ve dostluğun önemini vurgulamak için düzenleniyor.

Jandarmadan terör örgütüne dev operasyon! Jandarmadan terör örgütüne dev operasyon!

Steinmeier'in ilk durağı İstanbul olacak. Walter Steinmeier İstanbul'da gurbetçilerin trenle Almanya'ya doğru yola çıktıkları Sirkeci Garı'nda düzenlenecek törene katılacak. Alman Cumhurbaşkanı İstanbul'da ayrıca Türkiye'de iş yapan Alman şirketlerinin yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelecek. 

Steinmeier, 3 günlük ziyareti kapsamında İstanbul'da gurbetçilerin Almanya'ya doğru yola çıktığı Sirkeci Tren Garı'ndaki bir etkinliğe katılacak. Ayrıca, Gaziantep'te depremzede çocuklarla 23 Nisan kutlaması yapacak. Bu etkinlikler, Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilerin ve dostluğun önemini vurgulamak için düzenleniyor.

Editör: Tülay Kara