Gaziantep’te AK Parti’nin en önemli kalelerinden olan Nizip’te, 31 Mart yerel seçimlerinde kazanan parti CHP olmuştu. Gaziantep’in en büyük kırsal ilçesi olan Nizip’te CHP adayı Ali Doğan seçimi kazanırken, Yeniden Refah Partisi aldığı oylarla CHP’nin kazanmasında önemli etken olmuştu.

Milletvekili Karaca’nın önergesi TBMM’ye takıldı Milletvekili Karaca’nın önergesi TBMM’ye takıldı

YILLAR SONRA CHP’YE KAPTIRILDI

3 dönem Nizip Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra, 3 dönem kuralı nedeniyle bir dönem bekleyen Hacı Fevzi Akdoğan, 31 Mart seçimlerinde öncesinde bir kez daha aday gösterilmişti. Nizip’te belediye başkanlığının sürekli aynı isimler arasında paylaşılmasına, seçmen son seçimde sert tepki verdi ve Gaziantep’in en büyük kırsal ilçesi yıllar sonra CHP’ye geçti.

AKDOĞAN’DAN ŞOK SÖZLER

Nizip’teki seçim kaybı Ak Parti teşkilatında şok etkisi yaratırken, ilçedeki partinin önemli isimlerini de karşı karşıya getirdi. İddialara göre, Hacı Fevzi Akdoğan, seçimde sabote edildiğini, bölge milletvekillerinin de bu duruma sessiz kaldıklarını ifade ediyor. Akdoğan’ın yakın çevresine, “Partideki bir çok isim benim kaybetmem için çalıştı. Milletvekillerimiz de bu duruma sessiz kaldı. Beni kimlerin sabote ettiğini tek tek belgeleyeceğim ve bunu yapanlarla hesaplaşacağım” dediği öğrenildi.

Muhabir: AYHAN DUMAN