31 Mart yerel seçimlerinin ardından AK Parti'nin aldığı ağır yenilginin etkileri hala tartışılıyor. Ulusal basın ve yerel medya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un görevden alınabileceği haberleriyle çalkalanıyor. Bu gelişmelerin ardından AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, Yavuz'a destek vererek aday belirleme sürecinde parti içinde ortak bir karar alındığını vurguladı.

Erkut Aşoğlu'nun Sürpriz İstifası ve Sosyal Medya Açıklaması

AK Parti'de uzun yıllar teşkilat başkanlığı görevini üstlenen Erkut Aşoğlu, 31 Mart seçimleri öncesinde beklenmedik bir şekilde istifa etmişti. Ancak istifasının ardından sessizliğini koruyan Aşoğlu, sonunda sosyal medya hesabından çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

Mg

Erkut Aşoğlu'nun Sosyal Medya Paylaşımı

"Sayın" Başkan adayı, sağda solda mağdur edebiyatı yapıp, adımı da anıp bana iftira attılar diyorsun, senin için GM e çeyrek belge dahi sunmadım, olmadığımdan değil, kendime yakıştırmadığımdan. Ama mahremine kadar giren arkadaşların albümünü yapmış zaten.

"Sayın" Başkan adayı, ne oldu, hani Ak Partinin oyları babanın tapulu malıydı. Ayrıca banane senin ne zıkkım içtiğinden, ulu-orta içme dedik, bir de faturasını millete ödetme dedik. Zamanı gelince sen de, sana kefil olan da bakalım nasıl hesap vereceksiniz ?
Niçin istifa ettiğim hep soruluyor, seçim öncesi cevaplayamadım. Bugünleri gördüğüm için, durdurmaya da yetkim yetmediği için başka yapacak şey kalmamıştı.
İnsan Yetki ve sorumluluğun dengeli olmadığı, davulun sırtında, tokmağın başkasında olduğu makamlarda durmamalı. İşten, hizmet etmekten değil, başkalarının yaptığı hataların hesabını teşkilatlara-millete vermek ten bunaldım.

CHP'li Özel'den dikkat çeken Gaziantep açıklaması... CHP'li Özel'den dikkat çeken Gaziantep açıklaması...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'yi etiketleyen Aşoğlu, belirli bir başkan adayı için çarpıcı ifadeler kullandı. Aşoğlu, adayın kendisine iftira attığını ve mahremine kadar girenlerin albümünü yaparak suçladı. Ayrıca, adayın AK Parti'nin oylarını babasının tapulu malı gibi gördüğünü iddia etti ve hesap vereceği zamanın geleceğini söyledi. İstifasının nedenini açıklarken ise yetki ve sorumluluk dengesinin bozulduğunu ve başkalarının hatalarının teşkilatlara ve millete yansıması nedeniyle bunaldığını ifade etti.