MYK Toplantısı’nda Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir illerle ilgili sunumunu yapacak. Önümüzdeki 10 gün içinde illere yeni il başkanı atamaları gerçekleştirilecek. Gaziantep’te yeni il başkanını önümüzdeki 10 gün içerisinde belli olacak.

CHP’li Meriç’ten sert çıkış! CHP’li Meriç’ten sert çıkış!

Edinilen bilgiye göre; Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, oy kaybı yaşanan il ve ilçelerin "neden" kaybedildiğini MYK üyelerine anlatacak. Sunumda; milletvekillerinin performansları, aday profilleri, teşkilat çalışmaları ayrı ayrı yer alacak. Sunum; rakamsal değil, siyasi değerlendirmeler içerecek.

DEĞİŞİM İL BAŞKANLARIYLA BAŞLAYACAK

Değişim süreci, il başkanlarıyla başlayacak. Daha önce MYK’da hangi illerde değişime gidileceği ele alınırken, bu kez ilçe boyutuyla değerlendirme yapılacak.

AK Parti'nin tespitlerine göre, bazı illerde siyaset yapmak zorlaştı. Bu nedenle, özellikle kaybedilen illerde kendini daha iyi ifade edebilecek, muhalefet becerisi olan isimlerle yola devam edilecek.

OLAĞAN KONGRE SÜRECİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs’ta Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, 22 Mayıs’ta ise MKYK toplantısına başkanlık edecek. 14 Mayıs’taki il başkanları toplantısı bazı illerde "Yeni il başkanlarıyla" yapılacak. Söz konusu toplantılarda, kongre sürecinin de değerlendirilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, “Kongremizin öncesinde de farklı kademelerde bayrak değişimlerine gideceğiz” demişti.

Editör: Barış Kaya