Emekli Memur-Sen Başkanı Küçükkösen'den emekli savunması! Emekli Memur-Sen Başkanı Küçükkösen'den emekli savunması!

Gaziantep AK Parti İl Başkanlığı'na yapılan 100'den fazla başvuru, il yönetim kurulu üyeliklerinin kimlere verileceği konusundaki belirsizliği artırıyor.Gaziantep AK Parti İl Başkanı Fatih Fedaioğlu, hafta sonu şehre gelecek olan İl Koordinatörü Hakan Kahtalı ile bir araya gelerek, yönetim listesini son halini verecek ve onay için genel merkeze gönderilecek.

Yoğun Mülakat Süreci

Gaziantep AK Parti İl Başkanı Fatih Fedaioğlu, yönetim kurulu listesi üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Başvuruların sona ermesiyle birlikte, Fedaioğlu ve ekibi erken saatlerde başladıkları liste hazırlıklarını geç saatlere kadar sürdürüyor.

Mülakatlar tek tek gerçekleştiriliyor

Gaziantep AK Parti'de il yönetim kurulu üyeliği için başvuran adaylar, FETÖ sızıntısı iddiaları nedeniyle detaylı bir mülakat sürecinden geçiyor. Genel merkez, FETÖ ile ilişkilendirilen isimlerin başvuruda bulunabileceği bilgisi üzerine, adaylar hakkında kapsamlı istihbari çalışmalar yürütüyor. Bu süreçte, İl Başkanı Fedaioğlu da adayları birebir mülakata alarak, sorularını cevaplandırmalarını istiyor. Her gün 15 aday, il başkanlığında mülakata tabi tutuluyor.

Yönetim Listesi için Son Hazırlıklar

Mülakatlar, cuma gününe kadar devam edecek. Hafta sonu İl Koordinatörü Hakan Kahtalı'nın Gaziantep ziyaretiyle, yönetim listesi üzerinde son düzenlemeler yapılacak. Kahtalı ve Fedaioğlu'nun birlikte vereceği kararlar sonrasında, liste genel merkeze onay için gönderilecek. Genel merkezin, liste üzerindeki değerlendirmelerini tamamlayıp, sonuçları önümüzdeki hafta başında açıklaması bekleniyor.

Kaynak: Cihat Öztürk