Gaziantep Büyükşehir İskenderun'a Destek için Sahada Gaziantep Büyükşehir İskenderun'a Destek için Sahada

Bu duyuru, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş tarafından Engelli Vatandaşların Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni'nde yapıldı. Bakan Göktaş, bu alımın bakanlık tarihindeki en büyük personel alımı olduğunu belirtti ve alımla ilgili detayların yakında açıklanacağını ifade etti.

Başvuru Şartları ve Tarihleri

  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 8 bin personel alımı için başvuru şartları ve tarihleri henüz detaylı olarak açıklanmamıştır.
  • Adayların başvurularını, Bakanlık web sitesi ve/veya idealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapması beklenmektedir.
  • Alım, KPSS puanıyla yapılacak olup, kadro ve branş dağılımlarının ÖSYM kılavuzu ile ilan edilmesi ön görülüyor.

Kadro ve Branş Dağılımı

  • Geçtiğimiz alımlarda bakanlık sosyal destek personeli, sosyal çalışmacı, psikolog, fizyoterapist, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, öğretmen, avukat, hemşire, diğer sağlık personeli, büro personeli, tekniker, teknisyen, koruma ve güvenlik görevlisi, yurt yönetim personeli ve destek personeli gibi kadrolarda alımlar yapmıştı.
  • Yeni alımın kadro ve branş dağılımı, başvuru kılavuzu ile birlikte yayınlanacak.

Başvuru Koşulları

  • 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen genel şartları taşımak gerekmektedir.
  • Son müracaat tarihi itibariyle, başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak gerekmektedir. Başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun olan adayların, bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunması durumunda da başvuruları kabul edilecektir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın bu alımı, özellikle deprem bölgesindeki destek ve hizmetlerin güçlendirilmesi açısından önem taşımaktadır. İlgili adayların, bakanlık web sitesini ve ilan edilecek başvuru kılavuzunu dikkatle takip etmeleri önerilir.

Editör: Ebru Kont1