Atay, Bayramlaşma Töreninde konuştu: "Kazandıran MHP" Atay, Bayramlaşma Töreninde konuştu: "Kazandıran MHP"

Türkiye'de sosyal yardım programlarını yöneten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlara sağladığı desteklerden biri olan doğum yardımında 2024 ödemelerini belirledi. Bu kapsamda, nakit olarak ödenen doğum yardımı tutarları, Aile Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yayımlanan bilgilerle vatandaşlara duyuruldu.

2024 Doğum Yardımı Zammı Doğum yardımıyla ilgili uzun zamandır süregelen beklentiler sonucunda, Aile Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre bu yıl doğum yardımları büyük bir artışla vatandaşlara sunulacak. Bu önemli destek, Aile Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yayımlanan bilgilerle birlikte vatandaşlara duyuruldu.

Doğum Yardımı Tutarları Belli Oldu Aile Bakanlığı, doğum yardımı ödemelerinde 2024 için önemli bir artışa gitmeyerek vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı. Yapılan açıklamaya göre, birinci çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, üçüncü ve sonraki her bir çocuk için ise 600 TL tutarında doğum yardımı ödemesi yapılacak. Bu tutarlar, her bir çocuk için tek seferlik olarak ödenirken, beklenen zam müjdesi bu yıl da gerçekleşmedi.

Doğum Yardımı Şartları Belli Oldu Aile Bakanlığı'nın doğum yardımı programının kuralları da açıklandı. Gelir sınırlaması olmaksızın, 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra dünyaya gelen her minik, bu yardımdan faydalanabilecek. Türk vatandaşı ya da Mavi Kart sahibi olmanız yeterli. Başvuruda öncelik annelerde, ancak sağlık durumu uygun olmayan annelerin yerine babalar da başvuruda bulunabilirler.

Editör: Ebru Kont1