Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, son duyurusunda 500'ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınına atama yapılacağını açıkladı. Bu gelişme, personel alımıyla ilgili takipçilerin dikkatini çekti.

Deprem mi oldu? En son nerede deprem oldu? (15 Nisan tarihli AFAD son depremler) Deprem mi oldu? En son nerede deprem oldu? (15 Nisan tarihli AFAD son depremler)

AİLE BAKANLIĞI ŞEHİT YAKINI, GAZİ VE GAZİ YAKINI ATAMASI NE ZAMAN?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yeni bir açıklama yaparak Mart ayı itibarıyla 500'ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınına atama yapılacağını duyurdu.

Bakan Göktaş, Mart ayı itibarıyla 500'ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınına yönelik atamamız olacak. Bununla beraber bugüne kadar yaptığımız şehit yakını, gazi ve gazi yakını atamamız da 50 bini aşacak. Bizler için çok kıymetli bir atama bu. Sosyal bir atama. Biz, şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkıyoruz, çıkmaya da devam edeceğiz. Bunu Sayın Cumhurbaşkanı'mızın önderliğinde yapıyoruz. Bizler için tabii bu vatanı bize vatan kılan şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkıyoruz. İnşallah bu vesileyle güzel bir atama da olacak mart ayı itibarıyla. Bakanlık olarak onlara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz." dedi.

Başvuru tarihleri ve şartları henüz netleşmese de, önümüzdeki günlerde detayların paylaşılması bekleniyor.

Editör: Fatma Gültekin