Acun Ilıcalı, kendi sahibi olduğu EXXEN platformundan yayınladığı Avrupa kupası maçlarında önemli bir zarar yaşadığını Beyaz TV'de yaptığı bir açıklama ile ifade etti. Ilıcalı, spor yayın hakları ihalesinde çok düşük bir teklif verdiğini belirterek, "Çok hevesli olmadığımız bir konuydu ve bu nedenle düşük bir teklif sunduk. TRT ihaleyi kazandı, onları tebrik ediyorum." dedi. Acun Ilıcalı'nın bu açıklamaları, spor yayın hakları konusundaki rekabetin ve yayıncılık sektöründeki dinamiklerin bir yansıması olarak değerlendirilebilir.

"SON DERECE DÜŞÜK BİR TEKLİF VERDİK"

Bugün Malatya’da deprem mi oldu, kaç şiddetinde (22 Şubat) AFAD deprem veri listesi, hangi illerde deprem meydana geldi Bugün Malatya’da deprem mi oldu, kaç şiddetinde (22 Şubat) AFAD deprem veri listesi, hangi illerde deprem meydana geldi

Acun Ilıcalı, yaptığı açıklamada, "Şampiyonlar Ligi'nden 3 senedir ciddi zarar ediyorduk. Çok hevesli olduğumuz bir konu değildi, o yüzden son derece düşük bir teklif verdik. TRT kazandı ihaleyi, onları da tebrik ediyorum. Yeni platformları var, onu tanıtmak istiyorlar." şeklinde konuştu.

"AÇIK KANALDAN VERMEYİ DÜŞÜNÜYORLAR"

Ilıcalı konuşmasının devamında, "Açık kanaldan vermeyi düşünüyorlar, biz açık kanaldan veremeyiz öyle bir gücüm yok benim. Futbolseverler için iyi olacak açık kanaldan vermek." ifadelerini kullandı.

Editör: Fatma Gültekin