Sağlık Bakanlığı'nın 36.000 Kişilik Alım Planı

Sağlık Bakanlığı, yıl sonuna kadar 36 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Bu kapsamda 32.464 uzman tabip, 3.498 tabip ve diğer sağlık personeli pozisyonları için başvurular 26 Temmuz 2024 tarihine kadar alınacak.

Milli Savunma Bakanlığı 25.000 Uzman Erbaş 

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine 25 bin uzman erbaş kazandırmayı hedefliyor. Piyade, tank, topçu ve diğer birimler için alım yapılacak olan bu pozisyonlara başvurular 3 Haziran'da başlayıp, 30 Haziran'da sona erecek.

Yerel Üniversiteler ve Belediyeler de Kadro Açıyor

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi gibi yerel kurumlar da çeşitli pozisyonlar için personel alacak. Özellikle İzmir Büyükşehir Belediyesi 36 zabıta memuru alacak olup, başvurular 24 Haziran'da başlayıp, 28 Haziran'da tamamlanacak.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 38 sözleşmeli personel alacak

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi gibi eğitim kurumlarından da toplamda 38 sözleşmeli personel alımı yapılacağı bildirildi. Afyonkarahisar için son başvuru tarihi 5 Haziran, Isparta için ise 5 Haziran 2024 olarak belirlendi.

Uluslararası Görevler İçin Dışişleri Bakanlığı 170 Memur Alacak

Dışişleri Bakanlığı, konsolosluk ve ihtisas memurluğu pozisyonları için 170 yeni memur alacak. Bilişim, bilgi teknolojileri ve kurumsal destek alanlarında görev yapacak bu yeni memurlar için başvurular 27 Mayıs'ta başlayıp, 14 Haziran'da sona erecek.

Güryıldız Belediyesi'nden Operatör Alımı

Ayçiçeği üreticisi yağış bekliyor Ayçiçeği üreticisi yağış bekliyor

Güryıldız Belediyesi, belediye hizmetlerini güçlendirmek adına 18-35 yaş arası bir ekskavatör operatörü alımı yapacağını duyurdu. Bu pozisyon için başvurular 27 Mayıs 2024'te başlayacak ve 7 Haziran 2024'te son bulacak.

 Harran ve Ankara Üniversiteleri Öğretim Üyesi ve Personel Alıyor

Harran Üniversitesi, sağlık ve destek hizmetleri için toplam 39 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Aynı zamanda, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne halkla ilişkiler ve tanıtım alanında doktora yapmış bir öğretim üyesi alacak. Harran Üniversitesi için başvurular 31 Mayıs'ta başlayıp, 14 Haziran'da sona erecekken, Ankara Üniversitesi için son başvuru tarihi 12 Haziran 2024 olarak belirlenmiştir.

Kafkas Üniversitesi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan Çeşitli Pozisyonlarda Alımlar

Kafkas Üniversitesi, büro personeli, sağlık teknikeri ve teknisyenlerden oluşan toplam 26 sözleşmeli personel alacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı ise lise mezunu 300 uzman erbaş alımı yapacak. Her iki kurumun alımları için başvurular Haziran ayının ilk haftası içinde başlayacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Geniş Çaplı Personel Alımına Gidiyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatları için mühendis, sosyal çalışmacı, koruma ve güvenlik görevlisi, büro personeli, avukat ve destek personelinden oluşan 122 kişilik bir sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu alımlar için başvurular 29 Mayıs 2024'te başlayıp, 9 Haziran 2024'te sona erecek.

Editör: Hatice Zengin