Türk Hava Yolları, ekibinde hızlı bir büyüme sürecine giderken, pilot adayları için yeni bir iş ilanı yayınladı. Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamaya göre, "Take-Off Cadet" programı kapsamında Lisans mezunu ve 1 Ocak 1994 ile 31 Aralık 2023 tarihleri arasında doğan adaylar başvuruda bulunabilecekler. İşte Türk Hava Yolları'nın personel alım detayları...

2 YIL BOYUNCA YOĞUN EĞİTİM PROGRAMI

Türk Hava Yolları bünyesinde yapılacak personel alımları için adaylara 2 yıl boyunca yoğun bir eğitim programı uygulanacak. Yenilenen süre içerisinde adayları iki brüt asgari ücret yani yaklaşık 40.000 TL ödeme ile birlikte konaklama imkanı, kira yardımı, yemek kartı, geniş kapsamlı sigorta ve indirimli uçuş biletleri sunulmaktadır.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Başvuruda bulunacak adayları Türk Hava Yolları resmi kariyer platformu ya da kariyer.thy.com adresi üzerinden başvuru işlemlerini yapabileceği belirtildi. Başvuru işlemleri kapsamında adaylar detaylı bir değerlendirme sürecine tabi tutulurken süreci olumlu tamamlayan adaylar THY ailesine katılma fırsatı sağlayacak.

Fırtınaya Dayanamayan Cami Minaresi Yıkıldı Fırtınaya Dayanamayan Cami Minaresi Yıkıldı

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR YAPILACAK?

Proje kapsamında genç ve yetenekli pilot adaylarının büyük bir fırsat yakalaması beklenirken önemli bir kariyer başlangıcı olarak da sektöre atılım sağlayacak. THY resmi internet sitesi üzerinden yapılan paylaşım doğrultusunda ilanın 30 Nisan 2024 saat 15.00'da yayından kaldırılacağı belirtildi. Türk Hava Yolları resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalar doğrultusunda adayların boy kilo gibi şartların yanı sıra dil eğitimi gibi farklı şartları da sağlaması gerektiği belirtildi. İlan detaylarını kurumun resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Editör: Fatma Gültekin