Lima Logistics, otomotiv ve fuar lojistiği alanında uzmanlaşan bir firma olarak 10. yılını geride bıraktı. 2023 hariç geçen dokuz senede her yıl yüzde 50 oranında büyüme başarısı gösteren firma, gelecek yıl yeşil lojistik alanına ve Avrupa pazarına yönelik yatırımları ile kendisinden söz ettirecek.

Bu bankalar faizsiz kredi veriyor! Bu bankalar faizsiz kredi veriyor!

Kuruluşunun 10. yılını kutlayan Lima Logistics, 2013 yılında Bursa'da Sinan Türel, Vedat Çelik, Cenker Ural ve Hamdi Bülbüldere tarafından kuruldu. Kısa zamanda önemli projelere imza atan firma, ismini "Başlangıçlar Tanrıçası Lima"dan alarak lojistik sektöründe başarılı bir adım attı.

21412

Lima Logistics'in Bursa dışında İstanbul, İzmir, Mersin ve Milano'da ofisleri bulunuyor. Ayrıca Eskişehir, Ankara, Denizli, Adana ve Bükreş'te de acenteleri mevcut.

Firma, otomotiv lojistiği alanında uzmanlaşmış olup ağırlıklı olarak uluslararası hava kargo taşımacılığına odaklanmış durumda. Özellikle otomotiv ve fuar lojistiği alanında etkin bir rol üstlenen Lima Logistics, sektördeki konumunu hızla güçlendiriyor.

Lima Logistics'in Yönetim Kurulu Üyesi Cenker Ural, firmanın 10. yıl etkinliğinde yaptığı açıklamada, "Biz 2013 yılında sektördeki ihtiyaçları belirleyerek kendi vizyonumuz ve hedeflerimiz doğrultusunda Lima Logistics'i kurduk. Lima'nın anlamı 'Başlangıçlar Tanrıçası' demek. 4 ortak olarak 10 yıl önce profesyonel iş hayatımızdan sonra Lima'yı kurarak yeni bir başlangıca imza attık. İsmimiz de bu anlamda bizi tanımlıyor." ifadelerini kullandı.

Lima Logistics'in gelecek hedefleri arasında Avrupa pazarına yönelik genişleme ve yeşil lojistik alanında liderlik yer alıyor. Ayrıca firma, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Lima Spor Kulübü aracılığıyla genç sporcuları destekleyerek toplumsal bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.


Editör: Muharrem Türkoğlu