Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre, 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı tören alanında gerçekleştirilen programa aileleriyle birlikte katılan 36 engelli genç, yemin ederek temsili askerlik görevini yerine getirdi.

Programa katılan Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, konuşmasında bugünün özel bir gün olduğunu vurguladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'yle gurur duyduklarını belirten Şıldak, "Mehmetçiğimiz, ülkemizin göz bebeği. Böylesine güçlü bir orduya, yüksek niteliklere sahip bir asker ocağına sahip olmak, ülkemizin en büyük güçlerinden biri ve en önemli değerlerinden biridir. Mehmetçiğimizle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizle ve ordumuzla gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Hatay için kollar sıvandı Hatay için kollar sıvandı

Engelli Askerlik

Gençlerin bir günlüğüne askerlik yapmasını tebrik eden Şıldak, engelli gençlerin Mehmetçiklerin yanında bir gün misafir olmalarının ve gerçek bir asker gibi yemin etmelerinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Şıldak ayrıca şunları kaydetti:

"Bugün gençlerimiz asker oldular, onları tebrik ediyorum. Yaptığınız yeminle ülkemizi, cumhuriyetimizi, milletimizi ve tüm insanlarımızı sevecek ve sayacaksınız. Andınız ve yemininiz kutlu olsun. Sizlere sağlık ve sıhhat diliyorum. Her zaman yanınızda olduğumuzu bugün bir kez daha gösteriyoruz. Devletimiz, tüm özel bireyleri, kadın veya erkek, genç veya yaşlı, bir sevgi zinciriyle sararak kucaklıyor."

Askerlik 3

Programa, 20'nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Üzeyir Durmuş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, 2. İdare Mahkemesi Başkanı Derviş Yıldızoğlu, şehit ve gazi dernekleriyle engelli bireylerin aileleri de katıldı.